خدمات ما

خدمات ما

اعتماد از طریق پیوند عاطفی بین افراد، محصول و خدماتی که از آن‌ها بهره می‌گیرند به دست می‌آید. هر محصولی امروزه حامل پیامی است. ما به شما کمک می‌کنیم که محصول شما پیام برند شما را به بهترین شکل ممکن به گوش مشتریانتان برساند. ما به کسب و کار شما کمک می‌کنیم تا از طریق طراحی و بر اساس بینش مصرف کننده نهایی، خروجی معنی‌دار و قابل ارائه‌ای از محصول شما را به بازار ارائه نماید. هم‌چنین محصولات، رویکردها و تمایلات و رقبای خود را آنالیز کنید.

طراحی-صنعتی-باکس-موتور-01

نمونه سازی و مشاوره‌ی تولید

نظارت بر تولید محصول، بخشی از پروسه طراحی محصول به شمار می‌رود که در آن به موضوعاتی هم‌چون انتخاب مواد و روش‌ تولید، جزئیات طرح و ارائه‌ راه‌حل‌های ساخت پرداخته می‌شود که موجب اجرای دقیق‌تر و کیفیت بالاتر محصول می‌شود

طراحی باکس عقب موتور سیکلت اکسون

طراحی و توسعه‌ی محصول

طراحی فرآیندی خلاقانه است که از طریق تخصص‌ها، متدها و ابزارهای طراحی خروجی معنی‌دار و قابل ارائه‌ای از محصول شما به بازار ارائه می‌دهد.

تحقیقات-در-طراحی-صنعتی

تحقیقات و استراتژی تولید محصول

ما با همراهی کاربران نهایی، محصولات و خدمات شما را تحلیل نموده تا استراتژی جدیدی برای طراحی محصولات و خدمات شما ارائه دهیم. شناخت و درک رفتار و نیازهای مشتری عناصر کلیدی برای ایجاد راه حل‌های موفق در طراحی به شمار می‌رود.

فرآیند طراحی در استودیو ایکاس


۱- تعریف پروژه و تحقیق

این گروه همواره در تلاش بوده تا با یافتن راه‌حل‌های خلاق، اقتصادی و انسان‌محور، محصولات تولیدشده شرکت‌های تولیدی را از نمونه‌های عرضه شده مشابه در بازار، متمایز نماید. این مهم، از یک سو بر پایه تجربه‌های هنری، شناخت‌های فنی و دانش‌های انسانی و از سوی دیگر بر متدهای خلاقه و نوآورانه استوار است.

فروش موفق و استقبال مشتریان از یک محصول نیازمند شناخت دقیق نیازهای مشتریان و تحقیقات بازارِ هدف است. تحقیقات در فرآیندِ طراحی از ملزومات اولیه است که داده‌های بدست آمده در این مرحله ملاک طراحی و ایده‌پردازی در فازهای بعدیِ فرآیند طراحی محصول به شمار می رود. در روند تحقیقات برای دستیابی به یک پاسخ مناسب، روش‌های مختلفی وجود دارد که در گروه ایکاس این روش‌ها عبارتند از: آنالیز محصولات رقیب، بررسی رفتار بیش‌ترین گروه استفاده‌گر و شرح صورت مسئله با توجه به نیازهای مشتری. در این فاز از طراحی، گروه ایکاس، مبنا و هدف خود را رسیدن به فاکتورهای کامل جهت شروع و ادامه ی پروژه ها می‌داند.

دیزاین-بریف-فرایند-طراحی-محصول
خدمات-ایکاس--استودیو-طراحی-صنعتی-ایکاس-طراحی-محصول-01


۲- طراحی و ایده پردازی

فرآیند طراحی بصورت کاملا باز و خلاقانه آغاز می‌شود و در ادامه این روند است که ایده‌ها و طرح‌های برگزیده نهایی بدست می‌آیند. گزیده‌ای از روند و روش‌های متداول فرآیند طراحی در ایکاس به شرح زیر می‌باشد:
طرح‌های مفهومیِ اولیه (اسکچینگ) برای ایده‌پردازی و ارائه راه‌حل‌های طراحی، تلفیق اصولِ فنی و عملکردی طرح‌ها با اصولِ زیبایی‌شناسانه، طراحی خانواده‌ی محصولات با توجه به هویت و ویژگی‌های نهفته در آن‌ها، ایده پردازی‌های گروهی تحت روش‌های طوفان ذهنی (برین‌استورمینگ) ، طوفان بدنی و غیره، در نظر گرفتن قوانین و استانداردهای ارگونومی و آنتروپومتری مرتبط با محصول و محیط کار، مشاوره و بررسی دقیق مواد و روش‌های تولیدی جهت قابل ساخت نمودن ایده‌ها، استفاده از کاربر واقعی در فرآیند نهایی‌کردن محصول (طراحی مشارکتی) و طراحی‌های دستی و مدلسازی‌های کامپیوتری و رندرهای حرفه‌ای


۳- توسعه ایده و طراحی جزئیات

پس از تعیین ویژگی های نهایی طرح، نوبت به توسعه طرح ها از منظر مهندسی می‌رسد. که شامل انتخاب مواد، روش ساخت، طراحی جزئیات و ویژگی‌های مونتاژ است. بعلاوه در این مرحله است که می‌توان تخمین هزینه‌ها و زمان تولید را بدست آورد. طراحان ایکاس با بهره‌گیری از نرم افزارهای مدل‌سازی از قبیل SolidWorks و Rhinoceros  قادر به ارائه هر چه بهتر و واقعی‌تر قطعات و محصولات به مشتریان خود هستند.

مدلسازی سه بعدی سالید ورک
پروتوتایپینگ-نمونه-سازی--ساخت


۴- نمونه سازی و پروتوتایپینگ

بدست آوردن تجسم سه‌بعدی از محصول، یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند طراحی است.ساخت مدل‌ها و پروتوتایپ‌های محصول، امکان بررسی واقعی‌تر فاکتورهای مکانیزم، فرم، ارگونومی و غیره را فراهم می‌سازد. پروتوتایپینگ از طریق کاهش هزینه‌های تغییرات در تولید، باعث کاهش چشمگیر هزینه و زمان خواهد بود.


۵- تولید و مشاوره ساخت

پس از طراحی جزئیات محصول، اطلاعات مورد نیاز تولید محصول، شامل: نقشه و جداول تولید و مونتاژ، فایل‌های سه‌بعدی کامپیوتری، کدهای رنگی و فایل‌های گرافیکی نهایی محصول به صورت دسته‌بندی شده در اختیار مشتری قرارمی‌گیرد. تولید: نظارت بر ساخت و تولید محصول، بخشی از پروسه طراحی محصول به شمار می‌رود که در آن به موضوعاتی همچون انتخاب مواد و روش‌های تولید، نحوه‌ی اجرای جزئیات و ارائه‌ راه‌حل‌های ساخت در حین تولید پرداخته می‌شود. در واقع نظارت بر ساخت موجب اجرای دقیق‌تر و کیفیت بالاتر محصول می‌شود

تولید و مشاوره ساخت


برخی نمونه کارهای ما

طراحی راه‌ حل‌هایی مختص به کسب و کار شما