فب‌لب فرصتی برای تبدیل ایده‌ها به واقعیت

فب لب ایکاس

فب لب

تیم ما، متشکل از طراحان و مهندسان صنعتی و با هدف ارائه خدمات طراحی و مهندسی محصول به تولیدکنندگان داخلی، در سال ۸۵ تأسیس گردید. ما همواره در تلاش بوده‌ایم تا با یافتن راه حل‌های خلاق، اقتصادی و انسان محور، محصولات تولیدشده شرکت‌های تولیدی را از نمونه های عرضه شده مشابه در بازار، متمایز گردانیم. این مهم، از یک سو بر پایه تجربه‌های هنری، شناخت فنی و علوم انسانی و از سوی دیگر بر پایه متدهای نوآورانه استوار است. بدین ترتیب تیم ما با استفاده از رویکردهای نوین بازاریابی، مدیریت کیفیت و در نظر گرفتن خواسته‌های جامعه هدف، محصولات طراحی شده را با قابلیت رقابتی بیش‌تری به کارفرما ارائه می‌دهد.


خدمات ورقکاری

ورق کاری به طور کلی مجموعه کارهایی است که برای فرم دادن ورق فلزی توسط ماشین آلات مخصوص انجام می‌شود. بسیاری از محصولاتی که به طور روزمره با آن‌ها سر وکار داریم با این روش ساخته می شوند. فرآیند ورقکاری به نسبت ضخامت‌های مختلف ورق می تواند متفاوت باشد. فب لب ایکاس با بهره گیری از دستگاه های دقیق و تیمی با تجربه، آماده ارائه خدمات ورقکاری از جمله برش، خم، جوش، پرداخت، اتصالات و غیره می‌باشد.


برشکاری

این فرآیند، قطعات لازم برای ساخت محصول را در اندازه و شکل مورد نظر، فراهم می‌کند. فرآیند برش، با ابزارهای دستی و ماشینی مختلفی مانند قیچی، اره، برش لیزر (لیزر کات)، برش پلاسما، پانچ سی ان سی و واترجت انجام می‌شود. ابزار برش با توجه به فرم برش، جنس و کیفیت برش انتخاب می‌شود. برش‌کاری در فب‌لب ایکاس با کیفیت بالا و توسط ابزار موجود، انجام می‌شود. هم‌چنین در صورت نیاز، از خدمات برش‌کاری همکاران استفاده می‌شود.


خم کاری

خم‌کاری ورق‌های فلزی یکی از خدمات پرکاربرد در صنعت فلزکاری است و برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. خم‌کاری ورق‌های فلزی عملی مکانیکی است؛ در این فرآیند در اثر فشار وارد شده، ورق فلزی خم و زاویه‌دار می‌شود. خم‌کاری ورق‌های فلزی روش‌های گوناگونی دارد که با توجه به مواردی چون جنس ورق، ضخامت آن، فرم مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، باید روش مناسب را انتخاب کرد. فب‌لب ایکاس با ارائه طیف وسیعی از خدمات خم‌کاری، در جهت طراحی و تولید محصولات شما در هر دو مرحله نمونه سازی اولیه و تولید محصول نهایی در کنار مشتریان در جهت تضمین دقت و کیفیت ساخت فعالیت می‌کند.


جوشکاری

تیم جوشکاری ایکاس با سال‌ها تجربه، آماده ارائه خدمات جوش و اتصال قطعات و ورق فلزی در مقیاس کوچک و بزرگ می‌باشد. ما در کنار مشتریان خود در جهت تضمین کیفیت؛ فرآیندهای جوشکاری لازم برای تولید محصولات با کیفیت بالا را فراهم کرده و به آنها در تطابق با کدها و استانداردهای ملی و بین المللی شناخته شده کمک می‌کنیم.


خدمات نمونه سازی

نمونه‌سازی سریع به شرکت‌ها کمک می‌کند تا ایده‌ها را به واقعیت تبدیل کنند؛ و آن را تا یک نمونه باکیفیت پیش ببرند که مانند محصولات نهایی به نظر می رسد و به خوبی کار می‌کند. در واقع نمونه‌سازی سریع محصولات را از طریق یک سری مراحل اعتبار سنجی به سمت تولید انبوه هدایت می‌کند.


چاپ سه بعدی

تیم طراحی ایکاس به شما در طراحی یک پروژه برای چاپ سه بعدی کمک می‌کند. طراحان ما با بررسی و تحلیل فرم و عملکرد محصول، ملاحظات مربوط به فرآیند چاپ سه‌بعدی را در نظر می‌گیرند و بهینه ترین طراحی را ارائه می‌دهند. هم‌چنین در بررسی دوباره طراحی محصول و تغییر آن از نظر مقرون به صرفه بودن یا دقت چاپ نیز می‌توانید از خدمات تیم طراحی ایکاس بهره بگیرید.

پرداخت و رنگ‌کاری

قطعات ساخته شده به روش ورقکاری، اغلب دارای اضافات، زبری و ناهمواری است. پرداخت‌کاری فلز یا تکمیل‌کاری فلز، مجموعه کارهایی است که برای برطرف کردن این مشکلات انجام می‌شود. هم‌چنین پرداخت، قطعه را برای عملیات رنگ‌کاری آماده می‌کند. انواع مختلفی از فرآیندهای پرداخت فلز وجود دارد که می‌توان برای اهداف مختلفی از آن‌ها استفاده کرد. برخی از مزایای عمومی استفاده از این پرداخت برای یک محصول فلزی عبارتند از:

  • افزایش دوام محصول در برابر سایش و تغییر شکل
  • بهبود جذابیت فرمی و ظاهری محصول
  • افزایش هدایت الکتریکی
  • افزایش مقاومت محصول در مقابل آسیب های الکتریکی و شیمیایی
  • افزایش مقاومت محصول در مقابل زنگ زدگی و خوردگی
  • افزایش توان بالقوه فلز برای اعمال جوش الکتریکی

پرداخت‌کاری فلزات به روش‌های مختلف انجام می‌شود. از روش‌های معمول پرداخت می‌توان به پرداخت با نمد، واکس، گیلانس، چسب نمد، اسکاچ پرداخت‌کاری، سند بلاست، پولیش، آبکاری، سنگزنی و پوشش پودری اشاره کرد. روش‌های مختلفی نیز برای رنگ‌کاری در صورت نیاز، وجود دارد. عملیات پرداخت و رنگ‌کاری در فب‌لب ایکاس با توجه به جنس و فرم قطعات انتخاب می‌شود و با توجه به امکانات موجود، در داخل فب‌لب یا توسط همکاران انجام می‌شود.

خدمات مونتاژ

فب‌‎لب ایکاس خدمات مونتاژ با کیفیتی را برای محصولات و قطعات تولید شده ارائه می‌دهد. نیازهای مشتری، چه در زمینه فعالیت‌های عملیاتی، یا یک پروژه واحد باشد، در این مجموعه برطرف خواهد شد. حتی اگر بخشی از فرآیند فراتر از ظرفیت یا امکانات فب‌لب باشد، از خدمات همکاران برای تحقق اهداف تولید بهره می‌گیریم. در فب‌لب ایکاس، ما فرآیندها و چالش‌های پیش روی ساخت و مونتاژ را پیش بینی کرده و با بهره‌گیری از امکانات موجود، در داخل و خارج از فب‌لب، محصول طراحی شده را به یک محصول تولید شده‌ی با کیفیت نزدیک می‌کند.

دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی درباره خدمات ایکاس با ما تماس بگیرید.