چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد؟

طراحی بسته بندی

چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد؟

چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد؟ 1920 650 ایکاس

اهمیت طراحی: چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­گذار است؟

بسته­ بندی زمانی که به برندینگ، بازاریابی و فروش محصول وارد می­شود با چند هدف متفاوت به کار می ­رود. یک بسته ­بندی هوشمندانه به جد می­تواند سودآوری محصول را با اثرگذاری بر درک خریدار از محصول و برند، تحت­ تأثیر قرار دهد.

چگونه بسته­ بندی بر درک برند اثر می­ گذارد؟

تصمیم گیری حین خرید تنها چند دقیقه، اگر نگوییم چند لحظه، زمان می­برد. بنابراین بسته بندی شما باید به اندازه­ ای قوی باشد که در لحظه توجه خریداران را به خود جلب کند و آن­ها را قانع کند که محصول شما به لحاظ بصری از سایر رقبایتان برتر است. نیاز است که بسته­ بندی شما در این حد خوب باشد!

 

چطور یک بسته ­بندی موثر خلق کنم؟

  • چهار موضوع مهم وجود دارد که طراحان نیاز دارند برای طراحی موفق یک بسته ­بندی محصول تأثیرگذار در ذهن داشته باشند:
  • جذابیت
  • عملی بودن
  •  دارای اطلاعات
  •  برند­پایه

 

  • جذابیت

شما می ­توانید هرچقدر مایلید در بسته ­بندی خلاق و نوآور باشید. هدف این است که توجه مشتری را به محصول خود جلب کنید، پس اگر بسته­ بندی شما این توجه را جلب می­ کند شما در مسیر درست هستید. خارج از جعبه­ های بسته­ بندی معمولی فکر کنید و راه ­های جالبی برای ارائه­ ی محصولتان به خریداران بیابید. اهمیت رنگ ­ها، اشکال و تایپوگرافی را در حوزه­ ی بسته­بندی فراموش نکنید. این مفاهیم خیلی بیشتر از آنچه که شما فکر می­کنید برای برندتان ایجاد ارتباط می­کنند.

عملی بودن

شما می­ توانید هر اندازه که مایلید خلاق باشید، اما باید این را در ذهن داشته باشید که بسته­ بندی باید حول محصول طراحی شود. این به این معناست که بسته ­بندی در راستای محصول، باید منطقی و قابل استفاده باشد. به طور مثال، دلیلی وجود دارد که تخم ­مرغ­ها در کارتن حمل و نقل می ­شوند، یک ساک یا یک جعبه­ ی مربعی جایگزین­ های به دردبخوری نیستند. از سوی دیگر، شیر، که معمولاً در قالب کارتن فروخته می­شود، می­تواند در بطری­ه ای پلاستیکی و شیشه­ای هم بسته ­بندی گردد، یا حتی در یک ساک، بدون اینکه واقعاً کیفیت یا عملکرد محصول تحت تأثیر قرار بگیرد.

دارای اطلاعات

بسته­ بندی باید در مورد محتویاتش به خریدار آگاهی دهد. این به این معناست که شما باید یک کپی از محتویات را برای اطلاع خریداران از چیزی که می­ خرند ارائه دهید. سایر اطلاعات سودمند روی بسته­ بندی شما می ­تواند شامل نام (و لوگو) برند شما، لیستی از مواد سازنده یا اجزا (طبق استانداردها) و شاید شرح مختصری در رابطه با کمپانی باشد. هرچند که طراحی بسته­بندی شما به لحاظ بصری به شدت قوی باشد یا برند شما توسط بیشترین خریداران فوراً شناسایی شود، این امر ضروری است که بسته ­بندی شامل اطلاعاتی باشد که به مردم اجازه دهد که بدانند پول چه چیزی را پرداخت کرده ­اند.

برند­پایه

شاید مهم­ترین موضوع این باشد که بسته ­بندی شما باید بر پایه­ ی برند و استراتژی ­های بازاریابی شما باشد. به عنوان مثال، اگر برند شما دوستدار محیط زیست است، بسته­ بندی مینیمال و مواد بازیافتی را مد نظر قرار دهید، اگر برند لوکسی دارید، از جعبه­ های تجملی و کارت­ های تشکر استفاده کنید؛ اگر برند شما هیپ و مدرن است، بسته ­بندی­ های غیرمعمول و اسامی بامزه برای محصولات را امتحان کنید. مشتریان باید وقتی بسته­ بندی را می­بینند فوراً به این فکر کنند که «به نظر می­ رسد این محصول متعلق به این برند است».

بسته­ بندی یکی از اجزای مهم بازاریابی برند است و باید چنین باشد. این چهار موضوع را هنگامی که می­ خواهید یک بسته­ بندی طراحی کنید در ذهن داشته باشید، آن­ها را با یک استراتژی بازاریابی درست و حسابی ترکیب کنید و بعد محصولتان از قفسه ­های فروشگاه پرواز می­ کند.