چرا اینترنت اشیا به طراحی نیاز دارد؟

فهرست مطالب

پیش‌بینی می‌شود که در سال‌های آینده، هر خانه به طور متوسط حدود 500 دستگاه شبکه‌ای دارد. دستیابی به این پیش‌بینی‌ها، نیازمند تغییر جهت اساسی در روشی است که مهندسان و طراحان از آن طریق با هم تعامل دارند و این تعامل منجر به طراحی و تولید محصولات شبکه‌ای خانگی می‌شود. توسعه اینترنت اشیا (IoT) برای بسیاری از شرکت ها دشوار خواهد بود؛ نه به دلیل عدم تخصص تکنولوژیکی، بلکه به دلیل عدم موفقیت در تشخیص ارزش طراحی در توسعه محصولات IoT.

نقش طراحی در محصولات اینترنت اشیا

اتصال دستگاه به دستگاه (M2M) -IoT متمرکز بر مصرف کننده- حدود ده‌ها سال است که وجود دارد. این فناوری، IoT را به سمت پاسخگویی به نیازهای کاربر سوق می‌دهد. در حال حاضر ملاحظات طراحی محصول در این محصولات نقش اساسی ندارند؛ چون خریداران (سرمایه گذاران) اصلی در این بازار، کاربر نهایی محصول نیستند. تولیدکنندگان تمرکز خود را بر روی برآورده کردن نیازهای عملکردی و الزامات محیطی متمرکز می‌کنند و به میزان کمی به ظاهر فیزیکی یا تجربه کاربری دستگاه توجه می‌کنند.

هرچه IoT به طیف وسیعی از فرصت‌های تجاری گسترش می‌یابد، نیاز به طراحی محصول بیش از پیش ضروری می‌نماید. اینترنت اشیا در محصولاتی همچون اپراتورهای ناوگان حمل و نقل که ظاهرا کاملا عملکردی هستند، نیازمند طراحی است. با ورود طراحی، دستگاه میتواند حالات جسمی و روحی کاربر را بررسی کند و یا اینکه در فرآیند استفاده به او کمک کند که راحتتر و سریعتر عملکرد مورد نظر را دریافت کند. افزایش تجربه کاربری، تقاضای بازار را افزایش می‌دهد و همین، باعث اهمیت هرچه بیش‌تر طراحی در محصول نهایی می‌شود.

اشیا طراحی صنعتی طراحی محصول طراحی تجربه کاربری کاربرمحور UX UI IoT 03

نکته مهم این است که اینترنت اشیا، محصول نهایی نیست؛ اینترنت اشیا، یک آیفون یا یک دستگاه پوشیدنی نیست. مشتریان اینترنت اشیا را خریداری نمی‌کنند. در حقیقت مطالعات نشان می‌دهد که بیشتر مصرف کنندگان از آنچه اینترنت اشیا انجام می‌دهد، بی‌اطلاع هستند. اینترنت اشیا می‌تواند ارزش یک محصول را ارتقا بخشد، اما هرگز نمی‌تواند دلیل خرید مشتری باشد.

این دید اشتباه از نقش اینترنت اشیا، منجر به تجربه‌های ناموفق در شرکت‌های تولید کننده شده است. توجیه شکست این شرکت‌ها مواردی چون اشتباهات امنیتی، پیچیدگی‌های مدیریتی و … است؛ اما در بیش‌تر موارد دلیل اصلی این است که این شرکت‌ها با مدل‌های تجاری سنتی، بیش از آنکه به سمت رفع نیازها و سلیقه‌ی مشتری بروند، بر اینترنت اشیا تاکید دارند.

یک نمونه ناموفق از محصول IoT، هاب خانه هوشمند Revolv است که قفل درها، درب پارکینگ، زنگ خانه، گرمایش و … خانه را به هم متصل می‌کند. سازنده این محصول که شرکت Nest (زیرمجموعه گوگل) است، به تازگی به مشتریان خود اطلاع داده است که این دستگاه دیگر عملکردی ندارد. بنابراین Revolv اکنون به عنوان نمونه‌ای کلاسیک از یک محصول IoT که در فناوری و ویژگی‌های عملکردی، قوی و در رفع نیازهای مشتریان ضعیف است، یاد می‌شود. این نوع “تکنولوژی محوری” هنگامی اتفاق می‌افتد که مدیریت و مهندسی از ارزش طراحی مؤثر برای نشان دادن اتصالات عاطفی و جسمی به کاربر نهایی، می‌کاهند. یعنی عملکرد محصول با ارزش‌تر از تجربه کاربری مورد انتظار یا واقعی ارزیابی می‌شود.

اشیا کاربرد طراحی محصول طراحی صنعتی تجربه کاربری 01

هنگامی که کاربر نهایی نمی‌تواند با یک محصول IoT تعامل کند، فناوری اغلب به “مشکل و راه حل” تبدیل می‌شود: «ما به امنیت بیشتری نیاز داریم» ، «ما به یک برنامه هوشمند نیاز داریم». “ما” در اینجا به ندرت به کاربر نهایی اشاره دارد. بنابراین محصول همچنان در تامین نیازهای مشتری ناموفق است، تا زمانی که فرآیند تولید محصول با اصول طراحی کاربر محور درگیر شود.

طراحی و نوآوری محصول نتیجه یک فرآیند یکپارچه و متفکرانه است که در ساخت اشیائی که ساده‌سازی، لذت بخشی یا غنی‌سازی  را وارد زندگی افراد می‌کنند، متمرکز می‌شود. IoT به دلیل اینکه همراه با تکنولوژی است و تجربیات جدیدی برای مشتری ایجاد می‌کند، سطح قابل توجهی از طراحی و مشارکت فناوری را می‌طلبد.

متأسفانه ، چشم انداز بسیاری از متخصصان فناوری (و همچنین رهبران تجاری) در IoT این است که طراحی محصول به عنوان یک حرفه، در ارزش ذاتی یک محصول و جذابیت آن در بازار نقش بسیار کمی دارد. تغییر این دیدگاه به راحتی انجام نمی‌شود. اما ایجاد ارزش متقابل و طراحی فناوری پویا، ضروری است، اگر بازار دستگاه‌های متصل قصد دارد تا طی چند سال آینده فراتر وضعیت کنونی خود قرار بگیرد.

پنج روش موثر برای موفقیت محصولات IoT

  • مشکل را به طور دقیق و روشن پیدا کنید. توسعه هر محصول جدیدی مبتنی بر پرداختن به برخی از مشکلات یا فرصت‌ها است، اما اغلب آن موضوعات منسوخ شده و حاشیه‌ای هستند و نیازهای مشتری را منعکس نمی‌کنند. مسئله باید ارزش مشتری را ارزیابی کند و سؤالات اساسی از جمله “چرا این موضوع مهم است؟” و “آن‌ها چقدر در ازایش می‌پردازند؟” پاسخ روشنی پیدا کنند. این بخش نیاز به فردی دارد که در طراحی کاربر محور و فرآیندهای طراحی تفکر تجربه دارد. اگر تیم نمی تواند مشکلی را تعریف کند که برای مشتری مهم باشد، محصول مناسبی نیز طراحی نمی‌شود.

  • کسی را به عنوان مدیر پروژه انتخاب کنید که با طراحی آشنا باشد. تیم توسعه شما به احتمال زیاد یک مدیر اصلی دارد که فناوری را درک می‌کند، اما برای یک محصول IoT ، آن فرد باید دارای درک و فهم کاربر و تجربه آن‌ها باشد.

  • با طراحانی که تکنولوژی را درک می‌کنند کار کنید. IoT هم‌چنین نیاز به یک رویکرد آگاهانه از فناوری برای طراحی دارد. تجربه محصول اکنون شامل به روزرسانی، سازگاری با سایر محصولات، شخصی سازی و داده های بزرگ (Big Data) است. طراحان باید با تیم تکنولوژی همکاری نزدیک داشته باشند تا درک کنند که چه چیزی ممکن است و در طراحی تجربه مشتری چه چیزی ضروری است.

  • یک فرآیند ساخت-تست-یادگیری را دنبال کنید. توسعه IoT بیش از فناوری‌های دیگر به استارت‌آپ‌ها متصل است. انتظار برای بازگشت مجدد درآمد، نیاز به تکرار تجربه مشتری در یک بازار با جریان مداوم از رقبای جدید دارد. طراح می تواند با ایجاد تجربه‌ای که مشتریان تمایل دارند، رفتار آن‌ها را مشاهده کند و بر اساس آنچه دریافت می‌کند، فرآیند عرضه به بازار را در جهت کاهش هزینه‌ها پیش ببرد.

  • برای موفقیت، ساده‌سازی کنید. کاربران خواستار راه‌حل‌های ساده برای مشکلات روزمره هستند. ایجاد حساسیت از هر نوعی در تجربه کاربر، حتی برای کارهای پیش پا افتاده مانند لزوم تعویض باتری، به کاربران دلیل کافی می‌دهد که استفاده از یک محصول را متوقف کنند؛ که این مرگ یک محصول IoT را به دنبال دارد. مهندسان و طراحان باید با دستورالعمل “کمتر، بیشتر است” به توسعه IoT نزدیک شوند.
اشیا طراحی صنعتی طراحی محصول طراحی تجربه کاربری کاربرمحور UX UI IoT 01

IoT موج بعدی تحول در تجارت را به دنبال دارد. موج اول تغییر IoT توسط فناوری تقویت شد و پتانسیل‌ها را تامین کرد. موج بعدی توسط شرکت‌هایی هدایت می‌شود که با تغییر در نحوه ارائه محصولات IoT به موفقیت در بازار انبوه دست یابند و این به نوبه خود روش انجام تجارت را تغییر می‌دهد. این تحولات نیاز به مشارکت بین افرادی دارد که کاربر را می‌شناسند و به نیازهای او توجه دارند و افرادی که فناوری را درک و ادغام می‌کنند. این دو گروه با هم، می‌توانند محصولات IoT موفقی را به بازار عرضه کنند.

منبع

The Internet of Things Needs Design, Not Just Technology, Scott A. Nelson and Paul Metaxatos, Harvard Business Review, 2016.

برای ثبت امتیاز برای این پست کلیک کنید
تعداد امتیازات: 4 - میانگین امتیاز: 5

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی درباره خدمات ایکاس با ما تماس بگیرید.

فراخوانی-اقدام