چگونه بسته‌­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد؟

چگونه بسته‌­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد؟

چگونه بسته‌­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد؟ 1920 650 ایکاس

بسته­‌بندی زمانی که به برندینگ، بازاریابی و فروش محصول وارد می­ شود، با چند هدف متفاوت به کار میرود. یک بسته‌بندی هوشمندانه به جد میتواند سودآوری محصول را با اثرگذاری بر درک خریدار از محصول و برند، تحت­ تأثیر قرار دهد.

چگونه بسته­‌بندی بر درک برند اثر می­ گذارد؟

تصمیم گیری حین خرید تنها چند دقیقه، اگر نگوییم چند لحظه، زمان می­برد. بنابراین بسته‌بندی شما باید به اندازه­ ای قوی باشد که در لحظه توجه خریداران را به خود جلب کند و آن­ ها را قانع کند که محصول شما به لحاظ بصری از سایر رقبایتان برتر است. نیاز است که بسته­‌بندی شما در این حد خوب باشد!

چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد-01

چطور یک بسته‌­بندی موثر خلق کنم؟

چهار موضوع مهم وجود دارد که طراحان نیاز دارند برای طراحی موفق یک بسته‌­بندی محصول تأثیرگذار در ذهن داشته باشند:

  • جذابیت بسته‌بندی
  • عملی بودن
  •  دارای اطلاعات
  •  برند­پایه

جذابیت بسته‌بندی

شما می ­توانید هرچقدر مایلید در بسته‌­بندی خلاق و نوآور باشید. هدف این است که توجه مشتری را به محصول خود جلب کنید، پس اگر بسته­‌بندی شما این توجه را جلب می­ کند شما در مسیر درست هستید. خارج از جعبه­ های بسته­‌بندی معمولی فکر کنید و راه ­های جالبی برای ارائه­ ی محصولتان به خریداران بیابید. اهمیت رنگ ­ها، اشکال و تایپوگرافی را در حوزه­ ی بسته­‌بندی فراموش نکنید. این مفاهیم خیلی بیش تر از آنچه که شما فکر می­ کنید برای برندتان ایجاد ارتباط می­ کنند.

بندی محصول 3عملی بودن

شما می­ توانید هر اندازه که مایلید خلاق باشید، اما باید این را در ذهن داشته باشید که بسته­‌بندی باید حول محصول طراحی شود. این به این معناست که بسته‌­بندی در راستای محصول، باید منطقی و قابل استفاده باشد. به طور مثال، دلیلی وجود دارد که تخم ­مرغ­ها در کارتن حمل و نقل می ­شوند، یک ساک یا یک جعبه­ ی مربعی جایگزین­ های به دردبخوری نیستند. از سوی دیگر، شیر، که معمولاً در قالب کارتن فروخته  میشود، می­تواند در بطری­ پلاستیکی و شیشه­ ای هم بسته‌بندی گردد، یا حتی در یک ساک، بدون اینکه واقعاً کیفیت یا عملکرد محصول تحت تأثیر قرار بگیرد.

چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد-03

دارای اطلاعات

بسته­‌بندی باید در مورد محتویاتش به خریدار آگاهی دهد. این به این معناست که شما باید یک کپی از محتویات را برای اطلاع خریداران از چیزی که می­ خرند ارائه دهید. سایر اطلاعات سودمند روی بسته‌بندی شما می ­تواند شامل نام (و لوگو) برند شما، لیستی از مواد سازنده یا اجزا (طبق استانداردها) و شاید شرح مختصری در رابطه با کمپانی باشد. هرچند که طراحی بسته‌بندی شما به لحاظ بصری به شدت قوی باشد یا برند شما توسط بیش ترین خریداران فوراً شناسایی شود، این امر ضروری است که بسته‌بندی شامل اطلاعاتی باشد که به مردم اجازه دهد که بدانند پول چه چیزی را پرداخت کرده ­اند.

چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد-05

برند­پایه

شاید مهم­ترین موضوع این باشد که بسته‌بندی شما باید بر پایه­ ی برند و استراتژی ­های بازاریابی شما باشد. به عنوان مثال، اگر برند شما دوستدار محیط زیست است، بسته­‌بندی مینیمال و مواد بازیافتی را مد نظر قرار دهید، اگر برند لوکسی دارید، از جعبه­ های تجملی و کارت­ های تشکر استفاده کنید؛ اگر برند شما هیپ و مدرن است، بسته‌بندی­ های غیرمعمول و اسامی بامزه برای محصولات را امتحان کنید. مشتریان باید وقتی بسته­‌بندی را می­ بینند فوراً به این فکر کنند که «به نظر می­ رسد این محصول متعلق به این برند است».

چگونه بسته ­بندی بر فروش شما تأثیر­می گذارد-04

بسته­‌بندی یکی از اجزای مهم بازاریابی برند است و باید چنین باشد. این چهار موضوع را هنگامی که می­ خواهید یک بسته­‌بندی طراحی کنید در ذهن داشته باشید، آن­ها را با یک استراتژی بازاریابی درست و حسابی ترکیب کنید و بعد محصولتان از قفسه ­های فروشگاه پرواز می­ کند.

دریافت مشاوره در مورد خدمات استودیو ایکاس

جهت دریافت مشاوره در مورد خدمات استودیو ایکاس در حوزه طراحی محصول، طراحی صنعتی و مدلسازی و … با ما تماس بگیرید.

برای ثبت امتیاز برای این پست کلیک کنید.
[امتیاز کلی: 3 میانگین امتیاز: 5]