طراحی بدنه کیوسک خودپرداز بانک پاسارگاد

طراحی باکس پیک موتوری


طراحی پوشش بدنه عابر بانک (کیوسک خودپرداز)

کارفرما: بانک پاسارگاد (۱۳۹۳)

دستگاه های عابر بانک جزئ جدانشدنی فضاهاى داخلی عمومی از قبیل مراکز خرید، فرودگاهها، مترو، ترمینال و سایر مکانهای پر رفت آمد شهری به شمار می رود. وجود انبوهی از بانکها و خدمات بانکی رقابت شدیدی را بین بانکها برای جذب مشتری ایجاد نموده است. ودر این میان بانک¬هایی که خدمات بهتری را ارائه می دهند می توانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمایند و سودآوری بیشتری را برای مجموعه داشته باشند. ارائه خدمات خاص و منحصر به فرد هر شرکتی پارامترهای مختلفی را شامل می شود که از هویت و برندینگ تا نحوه طراحی خدمات بانکی و مزایای مختلفی که بانک به مشتریان ارائه می دهد را شامل می شود. یکی از پارامترهای مهم در چگونگی دیده شدن از دیدگاه مشتری توجه به پارامترهای هویتی و برندینگ در تمامی اجزای هر مجموعه است. صورت مسئله این پروژه شامل طراحی پوششی برای بدنه دستگاه عابر بانک با توجه به عناصر هویتی بانک پاسارگاد بوده است.

طراحی کیوسک خودپرداز ساخت کیوسک خود پرداز بانک
طراحی کیوسک خودپرداز ساخت کیوسک خود پرداز بانک


چالش‌های طراحی محصول

  • طراحی باید به نحوی صورت می گرفت که دستگاه عابر بانک پاسارگاد را بتوان در میان انبوهی از دستگاه ها عابربانک دیگر در مکانهای پرتردد تشخیص داده و القاگر هویت بانک پاسارگاد باشد.
بانک-پاسارگاد-خودپرداز


ویژگی های محصول

  • استفاده از عناصر هویتی تخت جمشید و ایران باستان در طراحی بدنه در عین حال توجه به سادگی و فرهنگ مردمی استفاده از دستگاه¬های خودپرداز . یکی از ویژگیهایی که تیم طراحی به آن توجه نمودند ایجاد حریم شخصی برای کاربر دستگاه بود که راهکار ارائه شده ایجاد سکویی کوتاه برای ایجاد فاصله ای جهت القای حریم شخصی به سایر کاربران که در صف انتظار دستگاه خودپرداز می باشند.