طراحی بسته بندی زعفران

طراحی بسته بندی زعفران مسرت


طراحی هویت برند و بسته بندی زعفران

کارفرما: صنایع غذایی مسرت (۱۳۹۳)  نظارت چاپ: شرکت چاپ و بسته بندی ایده طراحان اطلس

گروه تولیدی مسرت برای تولید و عرضه محصولات زعفرانی و انواع ادویه در سال ۱۳۹۳ در یزد تاسیس شد. پس از تحقیقات اولیه¬ی بازار و بررسی نظرات گروه هدف، چشم¬انداز و اهداف اصلی این مجموعه به صورت زیر تعریف شد:

  • رسيدن به سطح بهترین برند محصولات زعفرانی در ایران؛
  • رسيدن به سطح بهترين صادر کننده محصولات زعفران از ايران با توانايي رقابت با بهترين برندهای جهاني زعفران
  • ارائه¬ی ارزش واقعی و اصیل زعفران ایرانی، مطابق شان يک سوغات عالی از ایران.

 

طراحی بسته بندی زعفران
طراحی بسته بندی زعفران


چالش‌های طراحی محصول

  • تیم طراحی برند استودیو ایکاس دو کلیدواژه¬ی “نوآوری” و “اصالت” را به عنوان اصلی¬ترین پایه¬های تعریف هویت این برند در نظر گرفتند. در نهایت، هویت برند مسرت، با هدف خلق تجربه های نوین در استفاده از محصولاتی کهن و با اصالت و نیز نگاهی نو به سبک زندگی، به ویژه سبک زندگی ایرانی، فرایند طراحی را آغاز نمود.
طراحی بسته بندی زعفران مایع


ویژگی های محصول

در این راستا شعار “نگاهی نو به اصالت” به عنوان نمادی از رویکرد اصلی برند انتخاب شد. همچنین ترکیب دو کلیدواژه¬ی “نوآوری” و “اصالت” منبع الهام تیم طراحی گرافیک برای خلق هویت بصری برند مسرت بوده است. طرح و نقوش ایرانی موجود در معماری و فرش ایرانی الهام بخش طراحی بطری مایع زعفران، قرار گرفت. قابلیت دیده شدن مایع زعفران، ایجاد کنتراست رنگی بین مایع زعفران و بسته بندی مقوایی برای سهولت شناسایی سریع محصول در قفسه های فروشگاهی، قابلیت توسعه هویت محصول در محصولات آینده شرکت مسرت در جهت حفظ جذابیت و القا هم خانواده بودن محصولات مسرت ، توجه به کاربردی بودن یا عملکرد بسته بندی که به فرم ، ابعاد و چنگش ظرف یا استراکچر بسته بندی مربوط می شود از جمله مواردی است که در طراحی بسته بندی این محصول در نظر گرفته شده است.

طراحی بسته بندی زعفران
طراحی بسته بندی زعفران مایع