طراحی محافظ برق البیز

کارفرما:

test

طراحی-دستگاه-محافظ-ولتاژ-برق-البیز-01

طراحی محافظ برق البیز

امروزه چالش مربوط به آسیب دیدن وسایل الکترونیکی مورد استفاده در منازل به دلیل ولتاژ ناگهانی یا سوختگی افزایش یافته است. بنابراین به دلیل تمام نوسانات ناگهانی ولتاژ ورودی، دستگاه‌ها به درستی کار نمی‌کنند. از آنجایی که ولتاژ به طور ناگهانی در یک بازه زمانی کوتاه به یک مقدار بسیار بالا افزایش می‌یابد، آن را به عنوان نوسان ولتاژ نامگذاری می‌کنند. برای غلبه بر این مشکل، تجهیزات استاندارد محافظ برق بهترین گزینه برای محافظت از تجهیزات الکترونیکی و لوازم خانگی به شمار می‌رود. طراحی‌های مختلفی از محافظ‌ها موجود است که براساس محل و موقعیت استفاده و مشخصات الکترونیکی محصولات الکترونیکی آن‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که چندین ابزار یا دستگاه را به یک پریز برق وصل کنیم.
صورت مسئله طراحی این محافظ ولتاژ برق که به سفارش شرکت شرکت البیز بوده است طراحی محافظی برای استفاده در رده لوازم خانگی و اداری برای محافظت از تجهیزات الکترونیکی و لوازم خانگی از قبیل یخچال، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، کولر گازی، سیستم‌های صوتی و تصویری و سایر محصولات الکترونیکی است. مدل بدون سیم در نظر گرفته شده و در دو نوع یک و دو سوکت طراحی شده است.
ایجاد نوآوری فرمی در طراحی محصول نسب به نمونه‌های ایرانی و خارجی در طراحی خانواده این محصول جزو پارامترهای اصلی طراحی این محصول در نظر گرفته شده‌است. از لحاظ عملکرد و سهولت استفاده استاندارد فاصله بین دو سوکت به نحوی در نظر گرفته شده‌است که دو شاخه ها بدون تداخل در کنار همدیگر براحتی نسب گردد و ابعاد کلی محافظ برای قرارگیری در پشت لوازم الکترونیکی از قبیل ماشین لباسشویی و ظرفشویی فضای زیادی را اشغال نماید.
سناریو مربوط به مونتاژ و تعمیرات محافظ برق در فرایند طراحی جزئیات به نحوی در نظر گرفته شده است که محصول با راندمان بالاتری توسط تکنسین‌ها در کارخانه مونتاژ گردد. نحوه قرارگیری و ایستایی محافظ برق در هنگام وصل کردن به پریز روی دیوار و نصب و جدا کردن دوشاخه‌ها از روی محافظ جزو پارامترهایی است که در طراحی در نظر گرفته شده است.
در طراحی فرمی دستگاه محافظ ولتاژ تلاش شده است که هویت استتیکی محصول با ترند‌های روز و تا حد زیادی به صورت مینیمال یا کمینه‌گرا طراحی گردد. در طراحی فرمی سطح رویی دستگاه از سطح یکدست و صافی تشکیل شده است که به تدریج سطح به سه قسمت تقسیم می‌شود و فرم عمودی ساده‌ای را که فضای کافی متناسب با عملکرد و قرارگیری پریزها به داخل محافظ به وجود آورده است. انحنای پشت محافظ به کاربر این امکان را می‌دهد با سهولت بیش‌تر و چنگش مناسبی محافظ را در دست بگیرد به و از پریز برق جدا یا به آن وصل نماید.

چالش‌های طراحی محصول

  • زیبایی و تناسب فرمی
  • محدودیت ابعاد دستگاه با توجه به پرتابل بودن آن
  • سهولت چنگش و قرارگیری در دست
  • ابعاد مناسب با محل قرارگیری
  • مونتاژ راحت
طراحی-دستگاه-محافظ-ولتاژ-برق-البیز-03
طراحی-دستگاه-محافظ-ولتاژ-برق-البیز-02

ویژگی‌های طرح ارائه شده

  • شکست فرمی در سطح رویی دستگاه برای القای کم حجم بودن
  • فرم زیبا و تناسب با فضای آشپزخانه
  • شیب مناسب سطوح کناری برای چنگش راحتتر
  • سهولت مونتاژ با توجه به تعداد و نحوه اتصال قطعات
  • تناسب فرم با هویت برند
برای ثبت امتیاز برای این پست کلیک کنید
تعداد امتیازات: 3 - میانگین امتیاز: 5

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نمونه کارهای مرتبط

خدمات ما

طراحی-دستگاه-لیزر-الکساندرایت-در-تجهیزات-پزشکی-و-زیبایی-8

خدمات طراحی و توسعه محصول

فرآیندی خلاقانه برای خلق معنی در محصولات با استفاده از ابزارهای به‌روز طراحی

طراحی-لیبل-بسته-بندی-بطری-ظرف-مایع-لباسشویی-واش-لند-08

خدمات طراحی بسته بندی

خدمات طراحی بسته بندی برای محصولات غذایی، مواد شوینده، تجهیزات پزشکی و صنعتی

طراحی-دستگاه-حضور-غیاب-تسنیم-مشاوره-تولید-نمونه-سازی

خدمات نمونه سازی و مشاوره تولید​

انتخاب مواد و روش‌های تولید، نحوه‌ی اجرای جزئیات و ارائه‌ راه‌حل‌های ساخت

طراحی-تجهیزات-پزشکی-دستگاه-فشارسنج-حکیمد

خدمات طراحی UI/UX

طراحی و پیاده سازی رابط کاربری با توجه به نیاز مشتری برای ایجاد تجربه کاربری مناسب

از ما بپرسید

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی درباره این نمونه کار و سایر خدمات ایکاس با ما تماس بگیرید.

فراخوانی-اقدام

فرم ثبت نام دوره مقدماتی تجربه طراحی محصول

لطفا جهت ثبت نام در دوره، اطلاعات زیر را وارد کنید و در صورت نیاز به راهنمایی یا اطلاعات بیشتر با شماره 09126088533 تماس بگیرید.