چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

فهرست مطالب

افراد زیادی در این دنیا هستند که ایده‌های خلاقانه‌ای دارند. با این حال، تنها تعداد کمی از آنها موفق می‌شوند ایده خود را به یک محصول واقعی تبدیل کنند که مردم واقعاً مایل به خرید آن باشند. بیشتر ایده‌ها در ابتدا بسیار مبهم هستند، اما شما باید از همان ابتدا هر چیزی را که در ذهن دارید روی کاغذ بیاورید. شما هم‌چنین می‌توانید به این فکر کنید که چگونه اختراع خود را به محصول تبدیل کنید و بلافاصله پس از ایده گرفتن آن را به بازار عرضه کنید.

محصول جدید تعیین کننده وضعیت بازار است. اما فرآیند تبدیل ایده به محصول پیچیدگی‌هایی نیز دارد. اگر یک اختراع جدید اولین در نوع خود باشد، ممکن است با مشکلات پذیرش مواجه شوید. اگر خیلی دیر باشد، ممکن است در بازار رقابتی وجود نداشته باشد. تشخیص زمان مناسب باعث موفقیت محصول شما می‌شود. توسعه محصول شما نیاز به تحقیق، نمونه‌سازی و ارزیابی شما دارد؛ بنابراین این کار را به تنهایی انجام ندهید. منابع زیادی برای کمک به شما در مسیرتان وجود دارد.

مهم نیست که ایده شما چقدر خوب باشد، برای تبدیل ایده به محصول سود آور به یک برنامه درست و قابل اجرا نیاز دارید. طرح شما می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد، مانند نحوه محافظت از ایده خود در برابر سرقت، تبدیل ایده به اجرا، نحوه دریافت بودجه برای پروژه خود و برنامه بازاریابی مناسب برای تبلیغ محصول نهایی و غیره.

باید در نظر داشته باشید که باید ایده خود را فقط با قابل اعتمادترین افراد به اشتراک بگذارید. این که ایده‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، همیشه وسوسه انگیز است؛ اما ممکن اس عواقب نامطلوبی داشته باشد. به عنوان مثال، یک شخص یا یک شرکت با منابع طولی نمی‌کشد تا ایده شما را بدزدد و آن را از آن خود کند. در واقع، شما باید قبل از انجام هر کار دیگری به هر قیمتی از ایده خود محافظت کنید. در واقع باید ثابت کنید که ایده‌ای که برای عموم، سرمایه گذاران و مروجین احتمالی تبلیغ می‌کنید، واقعاً مال شماست. شما باید جزئیات را، هر چند بزرگ یا کوچک، به ویژه در مورد یک ایده اختراعی مستند کنید.

ایده محصول چیست؟

ایده محصول، مفهوم یا طرحی برای یک کالا یا خدمات است که به منظور حل یک مشکل یا ایجاد راحتی برای مصرف کنندگان یا شرکت‌‌ها است. دو نوع محصول وجود دارد که می‌توانید ایجاد کنید:

الف. محصولات مصرفی: محصول مصرفی خدمات یا کالایی است که قرار است برای مشتریان عرضه شود. نمونه هایی از محصولات مصرفی نرم افزار کامپیوتری و محصولات غذایی هستند.

ب. محصولات صنعتی: محصول صنعتی خدمات یا کالایی است که برای شرکت‌‌ها در نظر گرفته شده است تا از آن برای ایجاد یک محصول یا عملکرد موثر استفاده کنند. نمونه هایی از محصولات صنعتی مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی هستند.

در هر دو نوع محصول، کلیت فرآیند تبدیل ایده به محصول یکی است، فقط در جزئیات با توجه به نوع و خصوصیات محصول، تفاوتهایی وجود دارد.

شکل گیری و مدیریت ایده چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

عناصر یک ایده محصول خوب چیست؟

گاهی اوقات، تشخیص اینکه آیا ایده شما برای یک محصول یا اختراع جدید ارزش دنبال کردن دارد یا خیر، ممکن است دشوار باشد. یک ایده خوب محصول دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. مشکلی را حل می‌کند: موفق ترین محصولات راه حل‌هایی را برای مصرف کنندگان و مشاغل ارائه می‌دهند.
 2. استفاده از محصول ساده خواهد بود: سهولت استفاده جزء اصلی یک محصول موفق است، زیرا در بهترین حالت، خریداران می‌توانند بدون تحقیق یا دانش فنی گسترده از محصولات استفاده کنند.
 3. هزینه‌های تولید و توزیع منطقی است: اگر ایده محصول شما از موادی ساخته شده است که تولید و حمل و نقل آنها ارزان است، این نشانه خوبی است که ایده محصول برنده‌ای دارید.
 4. نحوه بازاریابی محصول قابل تصمیم گیری است: چه یک برنامه بازاریابی رسمی داشته باشید چه نداشته باشید، اگر بتوانید استراتژی‌هایی را که می‌توانید برای بازاریابی محصول به مصرف کنندگان استفاده کنید فکر کنید، به احتمال زیاد یک ایده محصول قوی دارید.
 5. توضیح استفاده از محصول آسان است. برخی از محصولات فنی مشکلاتی را حل می‌کنند که توضیح آن‌ها سخت است، اما اگر بتوانید در مورد تأثیر این محصول بر مصرف‌کنندگان روزمره صحبت کنید، این نشانه خوبی است که ایده خوبی برای محصول دارید.
 6. محصول مقیاس پذیر است. تولید یک ایده خوب محصول نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه در صورت فروش خوب محصول، به آسانی می‌توان تولید را به امکانات بزرگتر و فرآیندهای لجستیکی تقسیم کرد.
 7. این محصول استفاده بلندمدت را ترویج می‌کند: یکی دیگر از ویژگی‌های یک محصول با ارزش زمانی است که هر چه مصرف کننده بیشتر از آن استفاده کند، ارزش آن افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، یک سرویس استریم پیشنهاداتی را بر اساس عادت‌های کاربر ارائه می‌دهد که می‌تواند آن را برای کاربران ارزشمندتر کند.
ایده به محصول جدید چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

داشتن یک ایده خوب برای یک محصول اولین قدم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین پیشرو در صنعت شماست. اما برای ورود به فرآیند تولید و عرضه محصول به مشتریان احتمالی، کار و نبوغ زیادی نیاز است. با یادگیری بیشتر در مورد نوآوری و رویه‌های مونتاژ، بهتر می توانید تعیین کنید که آیا ایجاد محصول فرصت مناسبی برای شما است یا خیر.

فرآیند تبدیل ایده به محصول

نوآوری فرآیند آسانی نیست، اما این قدرت را دارد که شما را به دنیای تجارت سوق دهد و درها را باز کند. اولین قدم برای تبدیل ایده شما به محصول، به اشتراک گذاری آن با جهان است.

بسیاری از دانشمندان برجسته توماس ادیسون را در اواخر دهه 1800 محکوم کردند. این دانشمندان ادعا کردند که الکتریسیته یک افسانه است و نمی‌توان آن را در مقیاس وسیع مهار کرد. ما اکنون می‌دانیم که آن چیزی که امروزه قسمت اعظمی از زندگی ما وابسته به آن است، با یک ایده و پشتکار ادیسون شروع شد. با طرز فکر صحیح و درک درستی از آنچه برای اختراع جدید لازم است، می‌توانید خالق یک مجموعه جدید از محصولات باشید. در این بخش مسیر نحوه تبدیل ایده خود به یک نمونه اولیه و سپس تبدیل آن نمونه اولیه به محصول و ارائه آن به بازار آمده است:

1. یک شاهد را انتخاب کنید

در شروع فرآیند تبدیل ایده به محصول، باید اسناد خود را توسط یکی دو شاهد امضا کنید. با این حال، شاهد باید کسی باشد که بیشتر از هر کس دیگری به او اعتماد دارید. او باید بتواند تأیید کند که در واقع این شما بوده‌اید که ایده را مطرح کرده‌اید و مالک قانونی محصول هستید. در حالت ایده‌آل، شاهد نیز باید در صنعتی باشد که اختراع یا محصول شما به آن تعلق دارد. در نهایت، یک شاهد کافی است اما دو شاهد همیشه بهتر هستند.

2. ایده خود را مستند کنید

مهم است که همه چیز از جمله شرح، هدف، مزایا و معایب اختراع خود را با جزئیات بنویسید. همچنین باید جزئیات هر نمونه اولیه‌ای که ساخته‌اید یا آزمایشاتی که انجام داده‌اید و نتایج آن‌ها را درج کنید. قرار دادن تاریخ در بالای هر صفحه برای هر ورودی ضروری است.

ایده برای ثبت ایده جدید چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

3. یک سیستم بایگانی را اجرا کنید

ممکن است نیاز به ایجاد و نگهداری انواع اسناد برای اختراع خود داشته باشید. بنابراین بهتر است هر نوع سندی را در پرونده‌ای مخصوص به خود نگهداری کنید. سازماندهی اسناد در فایل‌های مختلف و برچسب‌گذاری بر اساس آن، یافتن آنها را در مواقعی که برای مرجع در آینده به آن‌ها نیاز دارید، آسان می‌کند. در این راستا، ممکن است برای مواردی مانند مکاتبات، رسید خرید، جزئیات فنی اختراع خود، قراردادها و سایر اسناد متفرقه به فایل‌های مختلفی نیاز داشته باشید.

4. تحقیقات لازم را انجام دهید

یکی دیگر از مراحل تبدیل ایده به محصول فقط به این دلیل که اختراع خود را ندیده‌اید به این معنی نیست که قبلا وجود نداشته است. برای اختراع یک محصول به صبر، انعطاف پذیری و تحقیق زیادی نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که قبل از اینکه حتی به فکر اختراع چیزی مفید برای عموم بیفتید، باید زمان کافی برای اختصاص دادن به تحقیق داشته باشید. بسیار مهم است که تا حد امکان زمان بیشتری را برای تحقیق درباره ایده خود صرف کنید، به خصوص اگر محدودیت زمانی برای ثبت آن ندارید. همچنین، سعی کنید قبل از اینکه واقعاً کار خود را شروع کنید، تعیین کنید که آیا ایده شخص دیگری از یک محصول را نقض می‌کنید یا خیر.

5. در مورد مالکیت فکری تحقیق کنید

تحقیق در مورد مالکیت معنوی دیگران یکی از مراحل مهم شروع کار است. سعی کنید دریابید که آیا شخص دیگری محصول مشابهی را که می‌خواهید معرفی کنید ثبت اختراع کرده است یا خیر. وب سایت‌‌های بسیار خوبی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید، مانند سازمان جهانی مالکیت معنوی، سازمان تجارت جهانی و اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده و غیره. اگر اختراعات مشابهی قبلاً ثبت اختراع وجود دارد، باید قبل از درخواست ثبت اختراع، میزان تکمیل و نحوه متفاوت کردن اختراع خود را اندازه گیری کنید.

های مختلف مالکیت فکری و معنوی چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

6. آشنایی و تحقیق اصطلاحات بازار

قبل از اینکه زمان و پول زیادی را برای ثبت اختراع خود سرمایه گذاری کنید، تحقیقات اولیه‌ای در مورد بازار هدف خود انجام دهید. آیا این چیزی است که مردم واقعاً می‌خرند؟ هنگامی که متوجه شدید بازاری وجود دارد، مطمئن شوید که محصول شما می‌تواند با هزینه کافی تولید و توزیع شود تا قیمت خرده فروشی شما معقول باشد. شما می‌توانید این هزینه‌‌ها را با مقایسه هزینه‌های محصولات مشابه در حال حاضر در بازار تعیین کنید. این هم‌چنین به شما کمک می‌کند تا رقابت خود را افزایش دهید.

همچنین باید با تمام اصطلاحات صنعتی و بازار مرتبط با محصول خود آشنا شوید. این موارد شامل همه چیز، از علامت تجاری گرفته تا حق چاپ، ثبت اختراع و غیره است. هم، اگر می‌خواهید اختراع خود را ثبت کنید، باید فهرستی از وکلای معتبر ثبت اختراع تهیه کنید. یک وکیل ثبت اختراع می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد قانونی بودن اختراع خود یا اینکه آیا می‌توانید یک محصول خاص را بفروشید یا خیر به شما بدهد.

7. در مورد مخاطب هدف خود تحقیق کنید

اگر کسی نباشد که محصول شما را بخرد، هیچ اختراع یا محصولی به فروش نمی رسد. بنابراین، شما باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و به طور کامل تحقیق کنید که شامل جمعیت شناسی، علاقه و ناپسندی آن‌ها و همچنین قدرت خرید و عادات آن‌هاست. شما هم‌چنین باید رقابت خود را اندازه بگیرید و محصولات مشابه را در بازار جستجو کنید. 95٪ از تمام پتنت‌‌ها هرگز برای مخترعان خود پولی به دست نمی آورند. بنابراین، اگر می‌خواهید در تبدیل ایده به محصول شانس موفقیت داشته باشید، سعی کنید چیزی جدید و منحصر به فرد ارائه دهید.

8. نمونه اولیه محصول را توسعه دهید

ایده توسعه یافته، محصولی است که بر اساس تحقیقات و مستندات خود طراحی می‌کنید. یک نمونه اولیه تمام کارهایی را که تا کنون انجام داده‌اید به اجرا در می‌آورد. شما در واقع طراحی، کارکردها و مزایای اختراع خود را با کمک نمونه اولیه خود به صاحبان مجوز و خریداران بالقوه نشان می‌دهید. قبل از توسعه و آزمایش کامل یک نمونه اولیه، برای ثبت اختراع اقدام کنید. توسعه ایده می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. بنابراین، لازم است که در اولین بار این کار را به درستی انجام دهید. در زیر برخی از عواملی که باید در هنگام نمونه سازی اختراع خود در نظر بگیرید آورده شده است.

اولیه را گسترش دهید چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

الف. نمونه اولیه دستی

طراحی یا ترسیم نمونه اولیه اولین گام برای تبدیل ایده شما به یک واقعیت واقعی است. با ترسیم جزئیات ایده خود می‌توانید به طور کامل نمونه اولیه خود را تصور کنید. حتی بهتر است اگر بتوانید طرح را با دست بکشید. در غیر این صورت، نرم افزارهای طراحی بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای انجام این کار مهم از آن‌ها استفاده کنید.

بسیاری از ایده‌های مختلف ممکن است در مراحل اولیه ایجاد یک نمونه اولیه برای جلب توجه در ذهن شما رقابت کنند. ترسیم سریع آنها روی کاغذ به جای اتلاف وقت برای ایجاد طرح‌های دیجیتال کارآمدتر خواهد بود. شما همچنین می‌توانید با استفاده از یک دفترچه از طرح‌های خود به درخواست ثبت اختراع خود کمک کنید. یعنی هر وقت مالکیت معنوی شما زیر سوال رفت، می‌تواند بسیار مفید باشد.

ب. نمونه اولیه مجازی (مدلسازی سه بعدی)

ایجاد یک نمونه اولیه مجازی دومین گام در توسعه یک محصول قابل فروش عالی است. اگرچه، شما همیشه باید با طراحی دستی خود شروع کنید، اما توسعه یک نمونه اولیه دیجیتال در برخی از مراحل واقعاً ارزشمند است. در این راستا، اتوکد محبوب ترین ابزاری است که مهندسان و سایر متخصصان برای ایجاد نمونه‌هایمجازی از محصولات خود از آن استفاده می‌کنند. این نرم افزار عملکردهای مختلفی را انجام می‌دهد، مانند ارائه رندرهای دو بعدی و سه بعدی از نمونه اولیه شما. اگر می‌خواهید به طور کامل تک تک زوایای محصول خود را تصور کنید، بهتر است یک طرح سه بعدی ایجاد کنید.

این به شما امکان می‌دهد تصور کنید که محصول شما از نظر فیزیکی چگونه به نظر می‌رسد. اگر ایده‌ای از رندر کردن ابزار یا طرح‌هایکامپیوتری ندارید، همیشه می‌توانید طراحان نمونه اولیه یا طراحان گرافیک حرفه‌ای را برای ایجاد نمونه‌های اولیه مجازی استخدام کنید.

ج. نمونه اولیه فیزیکی

پس از توسعه یک نمونه اولیه مجازی، اکنون زمان آن رسیده است که اولین نمونه اولیه فیزیکی خود را ایجاد کنید. اگر تمام منابع و مهارت‌های لازم را دارید می‌توانید خودتان یکی بسازید. با این حال، می‌توانید این کار را با کمک گرفتن از منابع دیگر مانند یک طراح حرفه‌ای نمونه اولیه انجام دهید. همچنین می‌توانید یک مهندس یا طراح صنعتی را استخدام کنید تا یک نمونه اولیه فیزیکی برای شما بسازد.

قدم بعدی این است که تمام ایرادات احتمالی در نمونه اولیه خود را پیدا کنید و قبل از درخواست ثبت اختراع، آنها را اصلاح کنید. گاهی اوقات، برای به دست آوردن یک نمونه کامل، نیاز به توسعه بسیاری از نمونه‌های اولیه دارید.

به طور معمول، شما از مواد ارزان‌تر برای ایجاد نمونه‌های اولیه استفاده می‌کنید. این به شما کمک می‌کند طرح خود را اصلاح کنید و بدون صرف هزینه زیاد، تمام عیوب را برطرف کنید. در نهایت یک نمونه اولیه ایجاد خواهید کرد که بازتابی واقع بینانه از محصول واقعی شما باشد، زیرا طراحی خود را از طریق آزمایش بهبود می‌بخشید.

9. محصول خود را تست کنید.

محصولات در اولین مراحل ساخت و نمونه سازی بی‌نقص نخواهند بود. در طول مسیر باید محصول را تغییر دهید و بهترین راه برای پی بردن به این تغییرات، آزمایش مداوم اختراع خود با مصرف کنندگان واقعی است. از گروه‌های آزمایشی بازخورد صادقانه دریافت کنید تا ایده خود را تأیید کنید.

فرایند اعتبارسنجی و ارزیابی در تبدیل ایده به محصول باید به طور منظم انجام شود. اگر می‌خواهید کاری انجام دهید و بازار به شما می‌گوید چیز دیگری می‌خواهد، ممکن است مسیر اشتباهی را طی کرده باشید. با مردم صحبت کنید. بخشی از گفتگوهای صنعت و بازار باشید. شما نمی‌توانید در یک اتاق بنشینید و سعی کنید چیزی را در خواب ببینید.

خود را تست کنید چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

10. یک سازنده پیدا کنید

شما همچنین می‌توانید پس از ایجاد یک نمونه اولیه فیزیکی کاملاً کارآمد، یک سازنده بالقوه پیدا کنید. سعی کنید قبل از شروع تولید واقعی، شرایط و ضوابط را با سازنده مذاکره کنید. همیشه تحقیق کنید و با تولیدکنندگان مختلف تماس بگیرید و با کسی که بتواند محصول شما را با نرخ سودآوری تولید کند، قرارداد ببندید. به هر حال، هیچ فایده‌ای در توسعه محصولی که حتی نتواند هزینه‌های شما را پوشش دهد، به جای اینکه مقداری سود برای شما فراهم کند، وجود ندارد.

برخی از تولیدکنندگان همچنین شما را راهنمایی می‌کنند که چگونه هزینه‌های تولید خود را کاهش دهید و به شما کمک می‌کنند نمونه اولیه خود را به طور کامل آزمایش کنید. در نهایت، همیشه از تولیدکنندگان مختلف نقل قول و نمونه بگیرید که به شما امکان می‌دهد روش‌‌ها و مواد مقرون به صرفه‌ای را برای تولید ایده خود پیدا کنید.

11. بایگانی برای ثبت اختراع

پس از انجام تمام وظایف ذکر شده در بالا، اکنون زمان آن است که برای ثبت اختراع محصول خود اقدام کنید. شما در واقع می‌توانید از بین دو نوع اصلی پتنت انتخاب کنید. اولین مورد یک پتنت کاربردی است که می‌توانید برای یک دستگاه جدید یا یک فرآیند ثبت کنید. با این حال، اگر یک طرح تزئینی جدید و صرفا فرمی معرفی می‌کنید، باید برای ثبت اختراع طراحی اقدام کنید. پر کردن فرم درخواست ثبت اختراع آسان است. با این حال، هنگام درخواست واقعی برای ثبت اختراع، همیشه باید با یک وکیل باتجربه مشورت کنید.

12. استخدام وکیل ثبت اختراع

یک وکیل ثبت اختراع درخواست شما را به خوبی بررسی می‌کند و هرگونه خطا و نقصی را که ممکن است از قلم افتاده باشد، شناسایی می‌کند. باید به خاطر داشته باشید که اگر اختراع شما واقعاً ارزشمند باشد، مردم سعی می‌کنند به آن تجاوز کنند و اینجاست که یک وکیل می‌تواند به کمک شما بیاید. یک وکیل با تجربه در فرآیند تبدیل ایده به محصول و بخصوص فرآیند ثبت، یک حق ثبت اختراع قوی می‌نویسد که به معنای واقعی کلمه از رقبای شما از پیدا کردن خلاء در درخواست شما جلوگیری می‌کند. در واقع، اگر می‌خواهید از محصول خود محافظت کنید و از هرگونه مشکل قانونی در آینده جلوگیری کنید، لازم است یک وکیل ثبت اختراع استخدام کنید.

13. اختراع خود را به بازار عرضه کنید

اکنون، شما با موفقیت اختراع خود را ثبت کرده اید و یک محصول کاملا کاربردی برای فروش ایجاد کرده اید. با این حال، اگر محصول را به درستی بازاریابی نکنید، درآمد قابل توجهی از آن کسب نخواهید کرد. برای کسب درآمد از اختراع خود باید یک استراتژی بازاریابی کامل را تدوین کنید. این استراتژی می‌تواند شامل مواردی مانند نحوه تولید محصول خود در مقیاس بزرگ، نحوه تامین منابع مالی و چگونگی فروش و کسب درآمد باشد.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که از زمانی که ایده خود را تصور می‌کنید تا زمانی که محصول خود را در قفسه می‌بینید می‌تواند فرآیند بسیار طولانی باشد. اکثر اختراعات سال‌‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسند. در مراحل ثبت اختراع خود صبر و حوصله داشته باشید و سال‌ها تلاش شما در نهایت نتیجه خواهد داد.

شاید تعیین نحوه فروش محصول خود سخت ترین راه باشد. در واقع دو راه برای فروش محصولات شما وجود دارد. شما می‌توانید آن را خودتان بسازید و بفروشید یا به شرکت دیگری مجوز دهید تا قسمت فروش را به عهده بگیرد. با این حال، در بیشتر موارد زمانی که مجوز اختراع خود را برای فروش صادر می‌کنید، حداکثر 5 درصد حق امتیاز را دریافت خواهید کرد.

صدور مجوز محصول شما برای فروش دارای جنبه‌هایمثبت و منفی است. به عنوان مثال، شما می‌توانید این احساس را داشته باشید که لیاقت بیشتری دارید زیرا تمام کارهای سخت را انجام داده‌اید. از سوی دیگر، می‌توانید در درازمدت درآمد بیشتری کسب کنید، زیرا لازم نیست هیچ هزینه‌ای برای حفظ یک کسب‌وکار بدهید.

الف: بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

اگر تصمیم به فروش محصول خود دارید، می‌توانید کارهای مختلفی برای تبلیغ آن انجام دهید. به عنوان مثال، همیشه می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی کمک بگیرید تا بدون خرج کردن پول زیاد، به میلیون‌ها خریدار احتمالی دسترسی پیدا کنید. با این حال، برای شما مهم است که بدانید مخاطب هدف شما از کدام پلتفرم رسانه اجتماعی بیشتر استفاده می‌کند.

یک کمپین راه اندازی کنید و گرایش‌‌ها و تحلیل‌هایرسانه‌هایاجتماعی را برای اشتراک گذاری و تعامل بررسی کنید. هنگامی که تعیین کردید روی کدام پلتفرم اجتماعی تمرکز کنید، می‌توانید با ارائه لینک‌هایی به صفحات وب، بازاریابی ایمیلی مؤثر، کمپین‌های پولی و سایر استراتژی‌ها، تعامل و در نتیجه فروش را افزایش دهید.

ب. ابزارهای سنتی بازاریابی

با وجود افزایش محبوبیت رسانه‌هایاجتماعی، هرگز نباید روش‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات روزنامه و تلویزیون را رد کنید. شما هم‌چنین می‌توانید با نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی واقعا جذاب و قانع کننده، لطف بزرگی در حق خود انجام دهید. می‌توانید آگاهی از برند خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و با نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی زودهنگام، پیامی مختصر را به خریداران خود منتقل کنید. بیانیه مطبوعاتی باید به تمام سوالاتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهد. همچنین باید تمام ویژگی‌های اصلی محصول و ارزش پیشنهادی آن را برجسته کند.

ج. سازماندهی رویدادهای تبلیغاتی

سازماندهی رویدادهای تبلیغاتی و شبکه‌ای می‌تواند واقعاً اختراع شما را به ستاره تبدیل کند. سعی کنید رویدادی را ترتیب دهید که واقعاً بتواند بازار را تکان دهد و آن را به نفع شما تبدیل کند. به عنوان مثال، می‌توانید افتتاحیه محصول خود را در یک ویدیوی جالب اعلام کنید و آن را در رسانه‌هایاجتماعی و وب سایت خود آپلود کنید. همچنین می‌توانید یک چت زنده در فیس بوک شروع کنید و ویژگی‌های برجسته اختراع خود را مستقیماً برای خریداران احتمالی خود برجسته کنید.

راه اندازی محصول خود را با حفظ حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی، اعلام دستیابی به نقاط عطف به طور مرتب و دادن جوایز و پیشنهادات ویژه پیگیری کنید. با افراد صاحب نفوذ صحبت کنید و از آنها بخواهید اختراع شما را تبلیغ کنند. همچنان که به درک بهتر مخاطبان خود ادامه می‌دهید، پیام خود را بهبود بخشید.

پیش نیاز ایجاد یک طرح تجاری از ایده محصول چیست؟

اگر می‌خواهید کسب و کاری را برای فروش اختراع جدید خود راه اندازی کنید، اولین قدم برای این فرآیند، تهیه یک طرح تجاری است. در اینجا اجزای یک طرح کسب و کار آمده است:

 • هدف: شرکتی که ایجاد می‌کنید باید هدف مشخصی برای فروش محصولات یا خدمات داشته باشد.
 • اهداف: شناسایی اهداف کسب و کار جدید می‌تواند به شما در ایجاد برنامه‌ای برای دستیابی به آنها کمک کند.
 • بازار: در مرحله بعد، می‌توانید بازار هدف خود را شناسایی کنید. بازار هدف بخشی از مصرف کنندگان است که قصد دارید محصول خود را به آنها بفروشید.
 • رقابت: می‌توانید رقبای بالقوه در بازار هدف خود را شناسایی کنید تا به شما در ایجاد یک برنامه بازاریابی برای یک محصول جدید کمک کنند.
 • بودجه: بودجه برای عملیات تجاری جزء مهمی از یک طرح تجاری است تا به سرمایه گذاران بگوید که چگونه می‌خواهید پول کسب و کار را خرج کنید.
 • پیش‌بینی‌های مالی: ایجاد بودجه می‌تواند به شما کمک کند تا تعداد محصولی را که می‌خواهید با معیارهای خاص بفروشید، پیش‌بینی کنید.
ایده خودرا به یک کسب و کار تبدیل کنیم چگونه ایده را به محصول تبدیل کنیم؟ راهنمای جامع

نتیجه گیری

با دنبال کردن مراحلی که در این مقاله عنوان شد، می‌توانید اختراع خود را به محصول تبدیل کنید. به خاطر داشته باشید که برای شروع به کسب درآمد واقعی از ایده اختراع خود، هنوز باید کارهای زیادی انجام دهید. از زمانی که ایده خود را تصور می‌کنید تا زمانی که محصول خود را در بازار معرفی می‌کنید، می‌تواند بسیار طول بکشد. برای استفاده بیشتر از اختراع خود باید دقت و صبر داشته باشید. مطمئن باشید سخت کوشی و صبر شما در نهایت نتیجه خواهد داد.

به طور خلاصه، اگر می‌خواهید بدانید چگونه یک ایده را به محصول تبدیل کنید، به زمان و صبر نیاز دارید. ایده‌های تجاری می‌توانند امیدوارکننده به نظر برسند، اما برای تحقق آنها باید به یک دستورالعمل خاص پایبند باشید. شما باید آن را گام به گام پیش ببرید، از فرموله کردن ایده خود گرفته تا شکل دادن به نمونه اولیه و توزیع آن در بازار. نکات کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که از ایده خود در برابر سرقت محافظت کنید و محصول را از طریق تحقیقات بازار بهبود بخشید.

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان هر ایده‌ای را به محصول تبدیل کرد؟

ایده‌ها بعد از بررسی و آنالیز، پالایش می‌شوند. یعنی قسمت‌هایی از ایده حذف و اصلاح می‌شود و در صورتی که در بررسی‌ها امکان موفقیت محصول پایین باشد، ایده بطور کامل حذف می‌شود. به عبارتی هر ایده‌ای باید امکان سنجی شود. در غیر این صورت صرف وقت و هزینه روی هر ایده‌ای کار عاقلانه‌ای نیست.

چقدر طول می‌کشد تا ایده من به محصول تبدیل شود؟

توسعه محصول اغلب سه ماه تا یک سال طول می‌کشد تا تکمیل شود. مدت زمان لازم برای ایجاد یک محصول موفق می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد:
– سهولت تولید: اگر ایده محصول شما نسبتاً پیچیده است یا مواد زیادی مصرف می‌کند، این می‌تواند جدول زمانی توسعه محصول را طولانی‌تر کند.
تامین مالی: اگر برای ایجاد یک محصول نیاز به دریافت بودجه دارید، ممکن است به زمان تولید اضافه شود.
مرحله آزمایش: اگر ایده محصول شما در مرحله آزمایش نمونه اولیه مشکلات عمده‌ای را تجربه کند، این می‌تواند به جدول زمانی توسعه محصول شما اضافه کند.

چگونه می‌توانم برای ایده محصول سرمایه گذار پیدا کنم؟

اگر به دنبال سرمایه‌گذارانی هستید که به شما کمک کنند تا پول کافی برای راه‌اندازی ایده محصول خود به دست آورید، فرصت‌هایی مانند مدارس کسب و کار، صاحبان صنایع، گروه‌های کسب و کار محلی و تامین مالی جمعی وجود دارد.

عناصر یک ایده محصول خوب چیست؟

گاهی اوقات، تشخیص اینکه آیا ایده شما برای یک محصول یا اختراع جدید ارزش دنبال کردن دارد یا خیر، ممکن است دشوار باشد. یک ایده خوب محصول دارای ویژگی‌های زیر است:
– مشکلی را حل می‌کند.
– استفاده از محصول ساده است.
– هزینه‌های تولید و توزیع منطقی است.
– بازاریابی محصول مشخص و امکان پذیر است.
– توضیح استفاده از محصول آسان است.
– محصول مقیاس پذیر است.

برای ثبت امتیاز برای این پست کلیک کنید
تعداد امتیازات: 3 - میانگین امتیاز: 5
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی درباره خدمات ایکاس با ما تماس بگیرید.

فراخوانی-اقدام

فرم ثبت نام دوره مقدماتی تجربه طراحی محصول

لطفا جهت ثبت نام در دوره، اطلاعات زیر را وارد کنید و در صورت نیاز به راهنمایی یا اطلاعات بیشتر با شماره 09126088533 تماس بگیرید.