طراحی ایستگاه شارژ موبایل

طراحی محصول


طراحی ایستگاه شارژ موبایل

کارفرما: CIP فرودگاه امام خمینی (۱۳۸۷)

فرآیند شناسایی نیازهای مشتری، بخشی اساسی از فرآیند عظیم‌تر توسعه محصول است. این بخش با ایجاد مفهوم، انتخاب مفهوم، الگوبرداری رقابتی و ایجاد خصوصیات محصول، رابطه نزدیکی دارد. کشف نیازهای مشتری فرآیندی است که تاثیر بسزایی در تسهیل توسعه محصول و در نهایت موفقیت یک محصول در بازار دارد. دغدغه شارژ تجهیزات ارتباطی و الکترونیکی قابل حمل از قبیل تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ در مکان‌های عمومی از قبیل فرودگاه‌ها، مترو، ترمینال‌ها و سایر مکان‌های عمومی جزو مشکلاتی است ‌که همه به نحوی با آن مواجه بوده‌اند. ایستگاه شارژ موبایل راهی برای حل این مشکلات در فضای عمومی ارائه می‌کند. بررسی جنبه‌های مختلف این مسئله و شناسایی نیازهای اصلی و نیازهای پنهان کاربر صورت مسئله‌ای است که برای طراحان استودیو ایکاس تعریف شد. طی فرآیندی راهکارهایی برای آن ارائه شد و  پس از توسعه و اصلاح طرح ها، طرح نهایی به کارفرما ارائه گردید.

مدلسازی-ساخت-و-تولید-سه-بعدی-سالید-ورکز-کیوسک-شارژ-موبایل-استند-شارژ-موبایل-طراحی-صنعتی-طراحی-محصول-طراحی-برای-تولید
کیوسک-شارژ-موبایل-طراحی-مبلمان-شهری


چالش‌های طراحی محصول

در طراحی محصولاتی که نمونه هایی از آنها در زمان انجام طراحی موجود می باشند، انجام آنالیز ساختار و اجزاء با دشواری چندانی مواجه نمی گردد زیرا به آسانی می توان به مطالعه قطعات و ارتباط آنها با یکدیگر پرداخت لیکن با توجه به آنکه در بسیاری از موارد طراحی، وضعیت محصول نهایی و اجزاء و ساختار آن معین نبوده و نمونه مشابهی در دسترس نمی باشد فرایند پیچیده تری را باید برای طراحی کانسپت و طراحی جزئیات سپری نمود.

مدلسازی-سه-بعدی-سالید-ورکز-کیوسک-شارژ-موبایل-استند-شارژ-موبایل-طراحی-صنعتی-طراحی-محصول-طراحی-برای-تولید


ویژگی های محصول

  • استفاده از فرمهای ساده و یکپارچه
  • استفاده از علائم و نشانه ها برای شناسایی عملکرد کیوسک و نحوه عملکرد کیوسک
  • نحوه عملکرد محصول : هنگام شارژ گوشى محفظه به رنگ قرمز به معنى در حال استفاده است. هنگام اتمام شارژ رنگ محفظه سبز مى شود و هنگام عدم استفاده محفظه خاموش است. این ایستگاه قابلیت شارژ انواع گوشى ها و شارژ همزمان تلفن همراه، تبلت، لبتاپ را دارد و محفظه هایی با پریزهای برق نیز برای آن در نظر گرفته شده است.