طراحی ایستگاه شارژ موبایل

طراحی محصول


طراحی ایستگاه شارژ موبایل

کارفرما: CIP فرودگاه امام خمینی (۱۳۸۷)

فرایند شناسایی نیازهای مشتری، بخشی اساسی از فرایند عظیم¬تر توسعه محصول است . و با ایجاد مفهوم، انتخاب مفهوم، الگوبرداری رقابتی و ایجاد خصوصیات محصول، رابطه نزدیکی دارد. کشف نیازهای مشتری خود فرایند است که تاثیر بسزایی در تسهیل فعالیت های توسعه محصول و در نهایت موفقیت یک محصول در بازار دارد. دغدغه شارژ تجهیزات ارتباطی و الکترونیکی قابل حمل از قبیل تلفن همراه، تبلت و لب تاپ در مکان های عمومی از قبیل فرودگاه ها، مترو، ترمینالها و سایر مکانهای عمومی جزو مشکلاتی است که همه به نحوی با آن مواجه بوده اند. بررسی جنبه های مختلف این مسئله و شناسایی نیازهای اصلی و نیازهای پنهان کاربر صورت مسئله ای است که برای طراحان استودیو ایکاس تعریف شد که طی فرایندی راهکارهایی برای آن ارائه شد و در نهایت طرح نهایی به کارفرما ارائه شد.

مدلسازی-ساخت-و-تولید-سه-بعدی-سالید-ورکز-کیوسک-شارژ-موبایل-استند-شارژ-موبایل-طراحی-صنعتی-طراحی-محصول-طراحی-برای-تولید
کیوسک-شارژ-موبایل-طراحی-مبلمان-شهری


چالش‌های طراحی محصول

در طراحی محصولاتی که نمونه هایی از آنها در زمان انجام طراحی موجود می باشند، انجام آنالیز ساختار و اجزاء با دشواری چندانی مواجه نمی گردد زیرا به آسانی می توان به مطالعه قطعات و ارتباط آنها با یکدیگر پرداخت لیکن با توجه به آنکه در بسیاری از موارد طراحی، وضعیت محصول نهایی و اجزاء و ساختار آن معین نبوده و نمونه مشابهی در دسترس نمی باشد فرایند پیچیده تری را باید برای طراحی کانسپت و طراحی جزئیات سپری نمود.

مدلسازی-سه-بعدی-سالید-ورکز-کیوسک-شارژ-موبایل-استند-شارژ-موبایل-طراحی-صنعتی-طراحی-محصول-طراحی-برای-تولید


ویژگی های محصول

  • استفاده از فرمهای ساده و یکپارچه
  • استفاده از علائم و نشانه ها برای شناسایی عملکرد کیوسک و نحوه عملکرد کیوسک
  • نحوه عملکرد محصول : هنگام شارژ گوشى محفظه به رنگ قرمز به معنى در حال استفاده است. هنگام اتمام شارژ رنگ محفظه سبز مى شود و هنگام عدم استفاده محفظه خاموش است. این ایستگاه قابلیت شارژ انواع گوشى ها و شارژ همزمان تلفن همراه، تبلت، لبتاپ را دارد و محفظه هایی با پریزهای برق نیز برای آن در نظر گرفته شده است.