خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول

طراحی صنعتی حرفه‌ای است که با خلق مفاهیم جدید در حوزه‌های مختلف زندگی انسانی سروکار دارد. طراحی محصول نیز فرآیند تصور، مفهوم سازی، آزمایش، تکرار و اصلاح یک محصول است تا برای کاربر نهایی آن آماده باشد. خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول در استودیو ایکاس به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که ابعاد، کاربری و انتخاب مواد به طور خاص برای کاربر نهایی بهینه شده است. این ملاحظات به مشتریان شما کمک می‌کند که محصول شما را در مقایسه با سایر محصولات موجود انتخاب کنند.

بررسی ارگونومی و افوردنس

 شناخت و درک رفتار و نیازهای مشتری عناصر کلیدی برای ایجاد راه حل‌های موفق در طراحی به شمار می‌رود. همچنین توجه به ارگونومی و استانداردها تجربه استفاده دلپذیرتری را برای کاربر فراهم می‌کند و افوردنس را در جهت هدف محصول، برای کاربر تعیین می‌کند.

پژوهش و تعیین استراتژی

ایکاس به عنوان یک تیم طراحی باتجربه، از طیف وسیعی از ابزارها برای ایجاد داده‌های قوی استفاده می‌کنیم که اساس فرآیند طراحی محصول را تشکیل می‌دهد. هم‌چنین برای ایجاد یک ارتباط معنادار بین افراد، برندها، محصولات و محیط آنها استراتژی موثری را درجهت اهداف برند شما تعیین خواهیم کرد.

طراحی و توسعه محصول

طراحی محصول فرآیندی خلاقانه است که از طریق تخصص‌ها، متدها و ابزارهای طراحی خروجی معنی‌دار و قابل ارائه‌ای از محصول شما به بازار ارائه می‌دهد. ما در فرآیند طراحی و توسعه محصول، مرحله به مرحله با بکارگیری تجربه و دانش خود در این زمینه، در کنار شما خواهیم بود.

نظارت بر تولید محصول، بخشی از پروسه طراحی محصول به شمار می‌رود که در آن به موضوعاتی هم‌چون انتخاب مواد و روش‌ تولید، جزئیات طرح و ارائه‌ راه‌حل‌های ساخت پرداخته می‌شود که موجب اجرای دقیق‌تر و کیفیت بالاتر محصول می‌شود

چرا ایکاس

تجربه

ما با شناخت دقیق نیازهای مشتریان و تحقیقات بازار هدف، مسئله‌ی طراحی را به خوبی برای شما روشن می‌کنیم و بر اساس خواسته‌ی شما و تجربه‌ی خود در انتقال پیام برند از طریق محصول، طرح موردنظر را ارائه می‌دهیم.

فرآیند

فرآیند طراحی قدم به قدم، در ابتدا به صورت کلی و در نهایت با هدف رسیدن به طرح برگزیده جلو می‌رود و به طرح نهایی منطبق بر فاکتورهای اصلی طراحی محصول می‌رسد.

خلاقیت

طراح صنعتی با استفاده از نوآوری و خلاقیت خود، محصولات کارآمد و زیباتری را در جهت آینده‌ای بهتر طراحی میکند. بدین صورت که بدون خلاقیت، توسعه کسب و کار معنایی ندارد.

فرآیند طراحی محصول

پروژه در خدمات طراحی محصول خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول

۱. تعریف پروژه و تحقیق

ایکاس همواره در تلاش بوده تا با یافتن راه‌حل‌های خلاق، اقتصادی و انسان‌محور، محصولات تولیدشده شرکت‌های تولیدی را از نمونه‌های عرضه شده مشابه در بازار، متمایز نماید. این مهم، از یک سو بر پایه تجربه‌های هنری، شناخت‌های فنی و دانش‌های انسانی و از سوی دیگر بر متدهای خلاقه و نوآورانه استوار است.

فروش موفق و استقبال مشتریان از یک محصول نیازمند شناخت دقیق نیازهای مشتریان و تحقیقات بازارِ هدف است. تحقیقات در فرآیندِ طراحی صنعتی از ملزومات اولیه است که داده‌های بدست آمده در این مرحله ملاک طراحی و ایده‌پردازی در فازهای بعدیِ فرآیند طراحی محصول به شمار می رود. در روند تحقیقات برای دستیابی به یک پاسخ مناسب، روش‌های مختلفی وجود دارد که در شرکت طراحی محصول ایکاس این روش‌ها عبارتند از: آنالیز محصولات رقیب، بررسی رفتار بیش‌ترین گروه استفاده‌گر و شرح صورت مسئله با توجه به نیازهای مشتری. در این فاز از طراحی، گروه ایکاس، مبنا و هدف خود را رسیدن به فاکتورهای کامل جهت شروع و ادامه ی پروژه ها می‌داند.

۲. طراحی و ایده‌پردازی

فرآیند طراحی صنعتی و توسعه محصول بصورت کاملا باز و خلاقانه آغاز می‌شود و در ادامه این روند است که ایده‌ها و طرح‌های برگزیده نهایی بدست می‌آیند. گزیده‌ای از روند و روش‌های متداول فرآیند طراحی در ایکاس به شرح زیر می‌باشد:
طرح‌های مفهومیِ اولیه (اسکچینگ) برای ایده‌پردازی و ارائه راه‌حل‌های طراحی، تلفیق اصولِ فنی و عملکردی طرح‌ها با اصولِ زیبایی‌شناسانه، طراحی خانواده‌ی محصولات با توجه به هویت و ویژگی‌های نهفته در آن‌ها، ایده پردازی‌های گروهی تحت روش‌های طوفان ذهنی (برین‌استورمینگ)، طوفان بدنی و غیره، در نظر گرفتن قوانین و استانداردهای ارگونومی و آنتروپومتری مرتبط با محصول و محیط کار، مشاوره و بررسی دقیق مواد و روش‌های تولیدی جهت قابل ساخت نمودن ایده‌ها، استفاده از کاربر واقعی در فرآیند نهایی‌کردن محصول (طراحی مشارکتی) و طراحی‌های دستی و مدلسازی‌های کامپیوتری و رندرهای حرفه‌ای

و ایده پردازی در خدمات طراحی صنعتی ایکاس خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول
ایده و طراحی جزئیات با استفاده از نرم افزار مدلسازی خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول

۳. توسعه ایده و طراحی جزئیات

پس از تعیین ویژگی های نهایی طرح، نوبت به توسعه طرح ها از منظر مهندسی می‌رسد. که شامل انتخاب مواد، روش ساخت، طراحی جزئیات و ویژگی‌های مونتاژ است. بعلاوه در این مرحله است که می‌توان تخمین هزینه‌ها و زمان تولید را بدست آورد. طراحان ایکاس با بهره‌گیری از نرم افزارهای مدل‌سازی از قبیل SolidWorks و Rhinoceros قادر به ارائه هر چه بهتر و واقعی‌تر قطعات و محصولات به مشتریان خود هستند.

۴. نمونه سازی و پروتوتایپینگ

بدست آوردن تجسم سه‌بعدی از محصول، یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند طراحی صنعتی و توسعه محصول است.ساخت مدل‌ها و پروتوتایپ‌های محصول، امکان بررسی واقعی‌تر فاکتورهای مکانیزم، فرم، ارگونومی و غیره را فراهم می‌سازد. پروتوتایپینگ از طریق کاهش هزینه‌های تغییرات در تولید، باعث کاهش چشمگیر هزینه و زمان خواهد بود.

طراحی-بسته‌بندی-استودیو-ایکاس-خدمات-01
اولیه یک محصول با استفاده از ورقکاری خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول

۵. تولید و مشاوره ساخت

پس از طراحی جزئیات محصول، اطلاعات مورد نیاز تولید محصول، شامل: نقشه و جداول تولید و مونتاژ، فایل‌های سه‌بعدی کامپیوتری، کدهای رنگی و فایل‌های گرافیکی نهایی محصول به صورت دسته‌بندی شده در اختیار مشتری قرارمی‌گیرد. تولید: نظارت بر ساخت و تولید محصول، بخشی از پروسه طراحی محصول به شمار می‌رود که در آن به موضوعاتی همچون انتخاب مواد و روش‌های تولید، نحوه‌ی اجرای جزئیات و ارائه‌ راه‌حل‌های ساخت در حین تولید پرداخته می‌شود. در واقع نظارت بر ساخت موجب اجرای دقیق‌تر و کیفیت بالاتر محصول می‌شود.

نمونه کارهای طراحی محصول

پرسش‌های رایج

بدیهی است که یک فرآیند طراحی هرچه آهسته‌تر و دقیق‌تر پیش رود، نتیجه بهتری بدست می‌دهد. اما با توجه به محدود بودن زمان و لزوم پیشروی طبق زمانبندی تولید و مارکتینگ، معمولا برای هر پروژه، زمان مشخصی تعیین می‌شود. مقدار زمان لازم به فاکتورهایی هم‌چون نوآوری، پیچیدگی فرم و عملکرد، جنس محصول، تعداد قطعات، حساسیت کاربر و استانداردهای لازم برای آن محصول بستگی دارد.

به طور کلی فرآیند طراحی با تحقیق و گردآوری اطلاعات در مورد محصول آغاز می‌شود. پس از آن ایده‌پردازی اولیه و تحلیل ایده‌ها انجام شده و کانسپت‌های اولیه به‌دست می‌آید. طرح منتخب با توجه به بازخوردها و الزامات اولیه طراحی، ارزیابی شده و طراحی جزئیات آن انجام می‌شود. نمونه‌سازی اولیه در دستیابی به یک طراحی بهتر و کارامدتر، کمک کننده است. در نهایت خروجی این فرآیند محصولی است که برای تولید و عرضه به بازار آماده است.

در ابتدا پروژه تعریف خواهد شد. این مرحله شامل تفهیم محصول از نظر کاربر، سناریوس استفاده، بازار محصول، جنس و روش ساخت آن می‌باشد. سپس فرآیند پروژه با توجه به نوع محصول و الزامات آن انتخاب شده و طبق آن پیش می‌رود. در مراحل مختلف این فرآیند، بازخوردهای کاربر و کارفرما گرفته می‌شود و طبق آن اگر اصلاحاتی نیاز باشد، اعمال می‌شود.

محصولات مختلف از نظر فرم، جنس، عملکرد، مواد و روش ساخت متفاوت هستند. به همین دلیل ممکن از فرآیند طراحی آن‌ها گاهی بسیار پیچیده باشد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی تعیین کرد. هم‌چنین با توجه به تاثیر بسیار زیاد تجربه و تسلط در نتیجه‌ی آن، صرفا با توجه به زمان مورد نیاز برای انجام پروژه نمی‌توان هزینه‌ی آن را برآورد کرد. قیمت پروژه‌ی طراحی صنعتی با توجه به موارد زیر تعیین خواهد شد:

  • فرم، تعداد و نحوه‌ی تفکیک قطعات
  • عملکرد و جزئیات مربوط به مکانیزم‌ها
  • استانداردهای محصول و میزان حساسیت آن
  • محدودیت‌های زمانی پروژه
  • جنس و روش ساخت محصول
  • موقعیت محصول در بازار

برای شروع کافی است فرم دیزاین بریف را پر کنید.

استودیوی طراحی صنعتی ایکاس علاوه بر خدمات طراحی، در دو بخش خدمات نمونه‌ سازی و تولید در کنار شما خواهد بود. نمونه سازی در مرحله‌ی تست محصول به روش‌های پرینت سه بعدی، سی ان سی فوم، ورقکاری فلز و سایر روش‌های مورد نیاز، در اینجا یا بصورت برون‌سپاری انجام خواهد شد. در مرحله تولید نیز می‌توانید از خدمات تولیدی ورقکاری فلزی یا مشاوره‌ی تولید در زمینه‌های تزریق پلاستیک، وکیوم فرمینگ، وکیوم کستینگ، ریخته‌گری و ماشینکاری مشاوره دریافت کنید.

 

 

برای ثبت امتیاز برای این پست کلیک کنید
تعداد امتیازات: 2 – میانگین امتیاز: 5

دریافت مشاوره و سفارش خدمات طراحی محصول

جهت دریافت مشاوره، اطلاع از قیمت خدمات طراحی و توسعه محصول و راهنمایی درباره خدمات طراحی صنعتی و توسعه محصول ایکاس با ما تماس بگیرید.

فراخوانی-اقدام

فرم ثبت نام دوره مقدماتی تجربه طراحی محصول

لطفا جهت ثبت نام در دوره، اطلاعات زیر را وارد کنید و در صورت نیاز به راهنمایی یا اطلاعات بیشتر با شماره 09126088533 تماس بگیرید.