خدمات:

اعتماد از طریق پیوند عاطفی بین افراد، محصول و خدماتی که از آنها بهره می گیرند به دست می آید.هر محصولی امروزه حامل پیامی است. ما به شما کمک می کنیم که محصول شما پیام برند شما را به بهترین شکل ممکن به گوش مشتریانتان برساند. ما به کسب و کار شما کمک می کنیم تا از طریق طراحی و بر اساس بینش مصرف کننده نهایی، خروجی معنی دار و قابل ارائه ای از محصول شما را به بازار ارائه کنید.محصولات، ترندها و رقبای خود را آنالیز کنید.

باکس عقب موتور سیکلت اکسون

نمونه سازی و مشاوره تولید

نظارت بر ساخت و تولید محصول، بخشی از پروسه طراحی محصول به شمار میرود که در آن به موضوعاتی همچون انتخاب مواد و روش های تولید، نحوه‌ی اجرای جزئیات و ارائه‌ی راه حل‌های ساخت در حین تولید پرداخته می شود. در واقع نظارت بر ساخت موجب اجرای دقیق تر و کیفیت بالاتر محصول می شود

طراحی باکس عقب موتور سیکلت اکسون

طراحی و توسعه محصول

طراحی فرایندی است خلاقانه که درطی این مسیر از طریق تخصص ها، متدها و ابزارهای طراحی خروجی معنی دار و قابل ارائه ای از محصول شما به بازار ارائه می گردد. در این فرایند از ابزارها و متودولوژی های طراحی استفاده می گردد

تحقیقات و استراتژی تولید محصول

ما با همراهی کاربران نهایی، محصولات و خدمات شما را تحلیل نموده تا استراتژی جدیدی برای طراحی محصولات و خدمات شما ارائه دهیم. شناخت و درک رفتار و نیازهای مشتری عناصر کلیدی برای ایجاد راه حل های موفق در طراحی به شمار می رود.

فرایند طراحی در استودیو ایکاس:


  1. تعریف پروژه، انجام تحقیقات

این گروه همواره در تلاش بوده تا با یافتن راه حل های خلاق، اقتصادی و انسان محور، محصولات تولیدشده شرکت های تولیدی را از نمونه های عرضه شده مشابه در بازار، متمایز نماید. این مهم، از یک سو بر پایه تجربه های هنری ، شناخت های فنی و دانش های انسانی و از سوی دیگر بر متدهای خلاقه و نوآورانه استوار است.

فروش موفق و استقبال مشتریان از یک محصول نیازمند شناخت دقیق نیازهای مشتریان و تحقیقات بازارِ هدف است. تحقیقات در فرایندِ طراحی از ملزومات اولیه است که داده‌های بدست آمده در این مرحله ملاک طراحی و ایده‌پردازی در فازهای بعدیِ فرایند طراحی محصول به شمار می رود. در روند تحقیقات برای دستیابی به یک پاسخ مناسب، روش های مختلفی وجود دارد که در گروه ایکاس این روش ها عبارتند از: آنالیز محصولات رقیب، بررسی رفتار بیشترین گروه استفاده گر و شرح صورت مسئله با توجه به نیازهای مشتری . در این فاز از طراحی، گروه ایکاس، مبنا و هدف خود را رسیدن به فاکتورهای کامل جهت شروع و ادامه ی پروژه ها می داند.

دیزاین بریف
اسکچینگ


۲- طراحی و ایده پردازی

فرایند طراحی، بصورت کاملا باز و خلاقانه آغاز می شود و در ادامه این روند است که گروه های ایده ای و طرح های برگزیده نهایی بدست می آیند. گزیده ای از روند و روش های متداول فرآیند طراحی در ایکاس به شرح زیر می باشد: طرح‌های مفهومیِ اولیه(اسکچینگ) برای ایده‌پردازی و ارائه راه حل‌های طراحی، تلفیق اصولِ فنی و عملکردی طرح‌ها با اصولِ زیبایی‌شناسانه، طراحی خانواده‌ی محصولات با توجه به هویت و ویژگی‌های نهفته در آنها، ایده پردازی های گروهی تحت روش های طوفان ذهنی(برین‌استورمینگ) ، طوفان بدنی و… ، در نظر گرفتن قوانین و استانداردهایِ ارگونومی و آنتروپومتری مرتبط با محصول و محیط کار، مشاوره و بررسی دقیق مواد و روشهای تولیدی جهت قابل ساخت نمودن ایده‌ها، استفاده از کاربر واقعی در فرآیند نهایی کردن محصول (طراحی مشارکتی) و طراحی‌های دستی و مدلسازی‌های کامپیوتری و رندرهای حرفه‌ای


۳-توسعه ایده و طراحی جزئیات

پس از تعیین ویژگی های نهایی طرح، نوبت به توسعه طرح ها از منظر مهندسی می رسد. که شامل انتخاب مواد، روش ساخت، طراحی جزئیات و ویژگی‌های مونتاژ است. بعلاوه در این مرحله است که می توان تخمین هزینه ها و زمان تولید را بدست آورد. طراحان ایکاس با بهره گیری از نرم افزارهای مدل سازی از قبیل SolidWorks و Rhino  قادر به ارائه ی هر چه بهتر و واقعی تر قطعات و محصولات به مشتریان خود هستند.

مدلسازی سه بعدی سالید ورک
پروتوتایپینگ-نمونه-سازی--ساخت


۴- نمونه سازی و پروتوتایپینگ

بدست آوردن تجسم سه بعدی از محصول، یکی از مهمترین بخش های فرایند طراحی است.ساخت مدلهاو پروتوتایپ های محصول، امکان بررسی واقعی تر فاکتورهای مکانیزم، فرم، ارگونومی و غیره را فراهم می سازد. پروتوتایپینگ از طریق کاهش هزینه های تغییرات در تولید، باعث کاهش چشمگیر هزینه و زمان خواهد بود.


۵-تولید و مشاوره ساخت

نقشه واطلاعات ساخت: پس از طراحی جزئیات محصول، اطلاعات مورد نیاز تولید محصول، شامل: نقشه و جداول تولید و مونتاژ، فایل های سه بعدی کامپیوتری، کدهای رنگی و فایل های گرافیکی نهایی محصول به صورت دسته بندی شده در اختیار مشتری قرارمی‌گیرد. تولید: نظارت بر ساخت و تولید محصول، بخشی از پروسه طراحی محصول به شمار میرود که در آن به موضوعاتی همچون انتخاب مواد و روش های تولید، نحوه‌ی اجرای جزئیات و ارائه‌ی راه حل‌های ساخت در حین تولید پرداخته می شود. در واقع نظارت بر ساخت موجب اجرای دقیق تر و کیفیت بالاتر محصول می شود

تولید و مشاوره ساخت


برخی نمونه کارهای ما

ما علاوه بر طراحی زیبایی شناسانه محصولات، فلسفه و پیام درونی آنها را نیز طراحی می کنیم.